Reklama

Reklama

Walczą o życie dziecka!

Paulina Krupińska (27 l.) i Sebastian Karpiel-Bułecka (39 l.) postanowili zaangażować się w akcję pomocy chorej dziewczynce.

Zaczęło się od bólu nóżki. Dziwnie silnego. Lekarze uspokajali. - To normalne, dziewczynka przecież rośnie - mówili. Jednak rodzice Michalinki Krawczyńskiej zaczęli coś przeczuwać. Kiedy pediatra zlecił USG brzucha, nie zwlekali. Badanie wykazało powiększone węzły chłonne. Natychmiast przeprowadzone badanie krwi nie pozostawiało już żadnych wątpliwości: ostra białaczka! 2-letnia wówczas Misia musiała przejść chemioterapię. Zniosła ją bardzo dzielnie.

Rodzice mieli wtedy nadzieję, że wszystko, co złe, już minęło i nie wróci. Jakże się mylili.

Reklama

Było lato 2014 roku. Od września Misia miała iść do przedszkola, żyć normalnie, jak inne dzieci w jej wieku. Ale choroba zaatakowała znowu.

- Czy tym razem też wypadną mi włosy - zapytała zaniepokojona swoją mamę. Dopiero co zdążyły odrosnąć po chemioterapii i dziewczynka bardzo się z nich cieszyła. - Tak córeczko - odpowiedziała łamiącym się głosem mama. - Ale nie martw się tym. Zaraz potem odrosną przecież. Najważniejsze, żebyś była zdrowa. Ruszyła bardzo agresywna chemioterapia, dużo silniejsza niż za pierwszym razem. W grudniu choroba się cofnęła. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia przeprowadzono przeszczep szpiku kostnego. Rodzice starali się jakoś podtrzymać córeczkę na duchu.

Poprosili internautów o przysyłanie wierszyków i historyjek dla Misi. Odzew przeszedł najśmielsze oczekiwania. Dziewczynka przetrwała długie leczenie dzięki tym opowieściom. Na początku tego roku Misia wróciła do domu, ale choroba nie daje za wygraną. Dziewczynka znów trafiła do szpitala. Tym razem we Wrocławiu. Wcześniej leczona była w Warszawie i w Kielcach. Znowu otrzymuje chemię. Ale jedyną szansą na wyleczenie jest tylko terapia za granicą. Jej koszt to 800 tys. zł. Rodzice Misi rozpoczęli już zbiórkę.

W rekordowym tempie zgromadzono połowę potrzebnych środków. W akcję pod nazwą Misie dla Misi zaangażowało się wiele gwiazd wstrząśniętych dramatyczną walką dziewczynki o życie. Jest wśród nich najbardziej ekscytująca para polskiego show-biznesu: Paulina Krupińska (27) i Sebastian Karpiel- -Bułecka (39). Choć pilnie strzegą prywatności i unikają występowania w mediach ponad to, co konieczne, dla Misi zrobili wyjątek.

24/2015 Rewia

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy