Reklama

Reklama

Zawsze do celu!

Trzeci rok z rzędu nominowany do statuetki Oscara.

O tym, że zostanie aktorem, postanowił po obejrzeniu filmu Davida Lyncha "Człowiek słoń". Miał wtedy zaledwie kilka lat. Bradley Cooper o sobie mówi, że zawsze konsekwentnie dąży do realizacji swoich celów. Nie powinno więc nikogo dziwić, że dziś jest jedną z największych gwiazd Hollywood. W 2013 roku za główną rolę w "Poradniku pozytywnego myślenia" dostał pierwszą nominację, w 2014 kolejną za "American Hustle", w tym roku ma szansę na słynną złotą statuetkę za "Snajpera". Być może do trzech razu sztuka...

Bradley Charles Cooper urodził się w Filadelfii 5 stycznia 1975 roku, ale wychował w oddalonym o kilkanaście kilometrów miasteczku Jenkintown. Jego ojciec Charles Cooper pochodził z irlandzkiej rodziny. Pracował jako makler giełdowy. Zmarł w 2011 roku po długiej walce z chorobą. Mama Bradleya - Gloria Cooper (z domu Campano) - jest córką włoskich emigrantów. Skupiła się na wychowaniu dzieci i prowadzeniu domu. Po śmierci męża przeprowadziła się do domu syna w Los Angeles. Aktor ma starszą siostrę Holly.

Reklama

Odebrał doskonałe wykształcenie. Po szkole średniej podjął studia licencjackie na Germantown Academy w Fort Washington. Po ich ukończeniu w 1993 został studentem Villanova University, ale po roku przeniósł się na Georgetown University, gdzie w 1997 roku odebrał dyplom magistra literatury angielskiej. Przedtem jednak spędził pół roku na wymianie studenckiej w Aix-en-Provence we Francji. Dzięki temu do dziś mówi płynnie po francusku. Ale Bradleyowi nadal było mało. W 2000 roku zaczął studia aktorskie w The New School w Nowym Jorku.

Jak na mężczyznę ma dość pragmatyczne podejście do motoryzacji. W jego garażu można znaleźć wygodną toyotę prius, kilkuletniego terenowego mercedesa i dość luksusową "słabostkę" - ścigacz KTM. Ma natomiast całkowitego fioła na punkcie czerwonego skutera vespa, którego dostał w prezencie od reżysera "Kac Vegas w Bangkoku" Todda Phillipsa po nakręceniu filmu. Podobno nie pozwala go nikomu dotykać.

Raz zmienił stan cywilny. W 2006 roku poślubił koleżankę po fachu Jennifer Esposito. Małżeństwo nie przetrwało jednak nawet roku. Papiery rozwodowe złożyła ona. Od rozwodu pojawiło się u boku Bradleya kilka równie sławnych jak on pań, m.in.: Cameron Diaz na kilka miesięcy, Renée Zellweger, z którą był prawie 2 lata, i Zoe Saldana na rok. Od wiosny 2013 roku do niedawna widywano go z brytyjską modelką Suki Waterhouse.


Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: Bradley Cooper

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy