Reklama

Reklama

Zgubiła Oscara w... toalecie

Ma na koncie kilkadziesiąt fantastycznych ról filmowych.

"Jedna z najlepszych aktorek świata" - mówią o niej jedni, "Najlepsza!" - twierdzą inni. Meryl Streep (61) niewątpliwie z każdej roli potrafi zrobić kinową perłę. Jest zawodową perfekcjonistką. Nim wejdzie na plan, miesiącami przygotowuje się do wejścia w rolę. Do filmu "Koncert na 50 serc" np. przez 8 tygodni ćwiczyła grę na skrzypcach po 6 godzin dziennie!

Swojego pierwszego Oscara za "Sprawę Kramerów" zgubiła w toalecie tuż po gali rozdania! Ma szwajcarskie, niemieckie i brytyjskie korzenie. W liceum była cheerleaderką i dwa razy z rzędu zdobyła tytuł królowej szkoły.

Reklama

Nim stała się aktorską sławą, pracowała jako kelnerka w hotelu Somerset w Somerville. Jest fanką talentu Leonardo DiCaprio. Uwielbia muzykę klasyczną i wakacje na Hawajach. Panicznie boi się helikopterów. Nie lubi gotować, a jeśli już coś musi upichcić, to używa półproduktów. Na 60. urodziny od męża dostała... toster!

Wierna żona

Co w Hollywood jest rzadkością, Meryl jest bardzo przykładną i wierną żoną. Od ponad 32 lat ma jednego męża, amerykańskiego rzeźbiarza, Dona Gummera. W jego ramiona w 1978 roku popchnął ją jeden z jej dwóch braci - Harry. Meryl była wówczas w tragicznym okresie - po długiej walce z rakiem kości zmarł jej narzeczony, amerykański aktor, John Cazale.

Z Donem pierwszy raz spotkała się w marcu, we wrześniu byli już po ślubie. Dochowali się czwórki dzieci: 31-letniego dziś Henry'ego, 27-letniej Mamie, 24-letniej Grace Jane i 19-letniej Louisy.

Ucho do języków

Płynnie mówi w języku włoskim, bez problemu dogaduje się też po niemiecku i hiszpańsku. Kiedyś do roli w filmie "Wybór Zofii" przez 2 miesiące uczyła się też języka polskiego (miała nauczycielkę o imieniu Hanna). Ale wyjątkowy podziw wszystkich wzbudza nieprzeciętną umiejętnością naśladowania akcentów. Sama mówi o sobie, że jest "akcentowym kameleonem" - potrafi podczas rozmowy z obcokrajowcem dostosowywać swój akcent języka angielskiego do rozmówcy.

Wykształcenie

Gdy miała 12 lat, zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu, bo marzyła o karierze śpiewaczki operowej. Planowała iść na studia prawnicze, ale zaspała na rozmowę kwalifikacyjną. Na pewno jest jedną z najlepiej wykształconych aktorek w Hollywood. Tytuł magistra zdobyła na wydziale dramatycznym prestiżowego, prywatnego uniwersytetu Yale.

Kolekcjonerka nominacji

Meryl Streep jest w Hollywood rekordzistką w otrzymanych dotychczas nominacjach do Oscara - miała ich 16. Statuetkę odebrała zaledwie dwa razy. Pierwszy raz w 1980 roku za rolę w "Sprawie Kramerów", drugi - 3 lata później za "Wybór Zofii".

Życie na gorąco 17/2011

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje