Reklama

Jak samodzielnie wykonać manicure hybrydowy? Instrukcja krok po kroku

Jeżeli myślisz o paznokciach hybrydowych, wcale nie musisz umawiać się na wizytę u kosmetyczki - manicure możesz wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Dowiedz się, jakie lakiery hybrydowe i akcesoria zakupić. Przygotowaliśmy też instrukcję krok po kroku, dzięki której stworzysz idealny manicure hybrydowy.

Manicure hybrydowy - przede wszystkim trwałość

Popularność hybryd rośnie, gdyż ta metoda stylizacji paznokci jest trwalsza niż tradycyjny manicure. Lakier hybrydowy dobrej jakości nałożony na odpowiednio przygotowaną płytkę paznokci utrzyma się nawet przez kilka tygodni. Do tego trzeba dodać praktycznie nieograniczone możliwości stylizacyjne. Manicure hybrydowy doskonale sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i specjalne okazje.

Reklama

Jeszcze do niedawna hybrydy można było wykonać jedynie w gabinetach kosmetycznych, które dysponowały odpowiednim sprzętem. Aktualnie lampy UV, lakiery hybrydowe i pozostałe akcesoria są dostępne w atrakcyjnych cenach, a zakup pakietu startowego może zwrócić się nawet w pierwszym miesiącu jego użytkowania.

Jakie akcesoria są niezbędne do manicure hybrydowego?

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z hybrydami, musisz zaopatrzyć się w niezbędne produkty. Są to:

  •   pilnik, blok polerski, patyczki do odsuwania skórek, waciki bezpyłowe, odtłuszczacz - za ich pomocą przygotujesz płytki paznokci do hybryd,
  •   baza do hybryd - jej zadaniem jest zabezpieczenie płytki paznokcia i zwiększenie przyczepności lakieru,
  •   lakier hybrydowy lub lakiery hybrydowe, np. Konadnail - im większą kolekcję kolorów posiadasz, tym łatwiej będzie dopasować manicure do każdej okazji,
  •   top do hybryd - dzięki niemu uzyskasz efektowne wykończenie płytki paznokcia (połysk lub mat) i jednocześnie zapewnisz sobie ochronę lakieru hybrydowego,
  •   lampa UV lub lampa LED - lakier hybrydowy musi zostać utwardzony za pomocą lampy do suszenia paznokci, czyli lampy UV lub lampy LED,
  •   oliwka do skórek i paznokci - wygładza i nawilża skórki oraz wzmacnia paznokcie.

Chcesz, aby Twoje paznokcie były nie tylko zadbane, ale również przyciągały wzrok? Do powyższej listy dopisz jeszcze materiały z kategorii Nail Art, czyli produkty, za pomocą których wykonasz efektowne zdobienia lub wzorki.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Hybrydy można wykonać w kilkanaście minut, ale osoby początkujące muszą nabrać wprawy. Jeżeli po raz pierwszy samodzielnie zabierasz się za manicure hybrydowy, skoncentruj się na dokładnym wykonaniu opisanych niżej czynności. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek, w tym również zniszczenia płytek paznokci.

Krok pierwszy - przygotuj płytki paznokci

Manicure hybrydowy zawsze należy rozpocząć od dokładnego przygotowania paznokci do zabiegów. W pierwszej kolejności nadaj im pożądany kształt oraz odsuń skórki. Aby zmatowić płytki paznokci, użyj bloku polerskiego o drobnoziarnistej powierzchni. Na koniec pozostaje odtłuścić paznokcie, korzystając z odtłuszczacza i wacików bezpyłowych.

Krok drugi - nałóż bazę hybrydową

W przypadku tradycyjnego manicure po przygotowaniu płytek paznokci wystarczy nałożyć na nie wybrany lakier. Hybrydowy manicure wymaga jeszcze nałożenia bazy oraz jej utwardzenia pod lampą. Pamiętaj, że nakładana na paznokcie warstwa bazy nie powinna być zbyt gruba - w przeciwnym razie lakier hybrydowy może się marszczyć.

Krok trzeci - czas na kolorowy lakier hybrydowy

Lakier hybrydowy należy nałożyć po utwardzeniu bazy. Dla uzyskania głębokiego koloru i pełnego krycia płytek paznokci możesz nałożyć więcej niż jedną warstwę lakieru, ale pamiętaj, aby każdą utwardzić. Czas niezbędny do utwardzenia kolorowego lakieru zależy od rodzaju lampy i lakieru - wskazówki znajdziesz na opakowaniu producenta.

O czym pamiętać, decydując się na hybrydy?

Krok czwarty - nałóż top

Użyte lakiery hybrydowe powinny zostać zabezpieczone przed uszkodzeniami. W tym celu stosuje się właśnie topy. Na rynku dostępne są topy matowe oraz typu połysk. Podobnie jak w przypadku bazy wystarczy cienka warstwa topu, którą następnie należy utwardzić w lampie UV lub LED.

Krok piąty - odtłuszczanie i pielęgnacja

Na koniec pozostaje przemycie paznokci odtłuszczaczem, aby usunąć z nich tzw. warstwę dyspersyjną, czyli wierzchnią warstwę klejącą. Pamiętaj także o użyciu oliwki do pielęgnacji skórek i paznokci. Wmasuj niewielką ilość preparatu w skórki, aby je nawilżyć i odżywić. W zależności od potrzeb, ten zabieg możesz powtarzać w kolejnych dniach.

O czym pamiętać, decydując się na hybrydy? W ostatnim czasie manicure hybrydowy cieszy się coraz większą popularnością. Z tego też względu wokół niego narosło wiele mitów. Jeden z najpopularniejszych dotyczy tego, że hybrydy niszczą paznokcie. Jak podkreślają kosmetyczki, jedynie nieprawidłowe nałożenie lub usunięcie lakieru może spowodować uszkodzenie płytek paznokci i w konsekwencji doprowadzić do np. rozdwajania się paznokci.

Przed wykonaniem hybryd warto zaopatrzyć się w produkty wysokiej jakości. Szczególnie ważne są bazy, topy i lakiery hybrydowe - to właśnie od nich zależy, jak długo będziesz cieszyła się idealnymi paznokciami.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy