Reklama

Aleksandra Klepaczka została Miss Polski 2022. Kim jest najpiękniejsza Polka?

W niedzielę 17 lipca w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu odbyły się wybory Miss Polski 2022. Najpiękniejszą Polką została Aleksandra Klepaczka. Co wiemy o 22-latce, która otrzymała koronę?

Wybory Miss Polski 2022

W dniach 15-17 lipca w Nowym Sączu odbywał się Festiwal Piękna, na który złożyły się wybory Miss Supranational, Mister Supranational i Miss Polski. To właśnie w niedzielę 24 kandydatki z całej Polski walczyły o koronę i tytuł najpiękniejszej Polki.   

Wybory Miss Polski były transmitowane przez Telewizję Polsat. Galę poprowadził Krzysztof Ibisz, Izabela Janachowska i Ilona Krawczyńska. W skład jury weszła m.in. Paulina Sykut-Jeżyna, Marcelina Zawadzka, Viola Piekut, Sławek Uniatowski, a także Miss Polski 2021 Agata Wdowiak i Miss Supranational Lalela Mswane. 

Reklama

Każda z pań zachwyciła jury oraz publiczność. W tym roku tytuł najpiękniejszej Polki trafił jednak do Aleksandry Klepaczki. 

Miss Polski 2022. Kim jest Aleksandra Klepaczka?

Aleksandra Klepaczka wygrała wybory Miss Polski 2022 i pokonała 23 kandydatki. To właśnie jej Agata Wdowiak przekazała koronę. 

Najpiękniejsza Polka ma 22-lata i pochodzi z Bukowca leżącego w województwie łódzkim. Studiuje na kierunku inżynier zarządzania na Politechnice Łódzkiej i poza tym pracuje w firmie IT jako rekruter. "Właśnie skończyłam pisać swoją pracę inżynierską i mam nadzieję, że już niedługo będę dumną panią inżynier" - powiedziała Miss Polski 2022.  

Aleksandra Klepaczka ma już za sobą inny konkurs piękności. W 2019 roku została III Wicemiss Ziemi Łódzkiej. Poza tym w gronie zainteresowań najpiękniejszej Polki jest sport, taniec i muzyka. Miss Polski 2022 potrafi grać m.in. na skrzypcach i od lat działa w PCK. 

Najpiękniejsza Polka aktywnie prowadzi swój instagramowy profil. Przeglądając posty, można zauważyć, że jest szczęśliwie zakochana. Opublikowała w mediach społecznościowych kilka ujęć z ukochanym, a więc serce Miss Polski 2022 jest już zajęte. 

Aleksandra Klepaczka wygrała nie tylko tytuł najpiękniejszej Polki i koronę. Zwyciężczyni otrzymała również 50 tys. zł, skuter, komplet złotej biżuterii oraz możliwość skorzystania z usług kliniki medycyny estetycznej.    

***

Zobacz także:

Miss Polski 2022 chce zmienić nasz kraj. "Pierwszym pomysłem jest wspieranie idei pierwszej pomocy"

Królowa jest tylko jedna. Nowa Miss Polski 2022 wybrana!


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Aleksandra Klepaczka | Miss Polski 2022
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy