Reklama

E-book na długi weekend: #Książkowelove

Uwielbiasz czytać? Jeśli czas z wciągającą książką jest twoją ulubioną formą relaksu - mamy dla ciebie prezent! E-book "#Książkowelove" napisały uczestniczki warsztatów literackich wydawnictwa Znak. Znajdziesz w nim 11 opowiadań o książkach, pisaniu, czytaniu i pisarskim życiu.

POBIERZ E-BOOK #KSIĄŻKOWELOVE

W maju 2018 roku, dzięki możliwości stworzonej przez wydawnictwo Znak, z inicjatywy pisarki Magdaleny Kordel i redaktor Doroty Gruszki, spotkała się grupa kobiet z całej Polski, które różniły się miejscem pochodzenia, wykonywanymi zawodami i życiowym doświadczeniem, ale które połączyły dwie ważne wartości - miłość do literatury i marzenie o pisaniu. Marzenie, które dzięki przeprowadzonym we wspaniałej atmosferze, pod czujnym, ale też życzliwym okiem profesjonalistek z wydawnictwa warsztatom pisarskim nabrało realnych kształtów.

Reklama

To spotkanie zaowocowało nawiązaniem przyjaźni 11 kobiet, które od tamtej pory wspierają się w swoich literackich działaniach i wspólnie wydają tomiki opowiadań, które możecie pobierać ze stron Styl.pl. W grudniu były to bożonarodzeniowe opowieści "Pod zieloną jemiołą" - pobierz e-book, a teraz historie zawarte w tomiku "#Książkowelove".

Z dumą kibicujemy każdej z uczestniczek warsztatów, która wydaje własną książkę. W czerwcu premierę miała "Bądź moim marzeniem" Moniki Michalik - przeczytaj naszą rozmowę z autorką, czekamy na sierpniowy debiut Sylwii Kubik.

POBIERZ E-BOOK #KSIĄŻKOWELOVE

Autorki opowiadań:

Emilia Baczyńska-Majchrzycka - grafik z wykształcenia oraz zawodu, ilustrator, trochę artystka i rękodzielniczka z zamiłowania. Z wyboru wrocławianka. Jej największym marzeniem jest stworzenie opowieści, w której połączy wszystkie swoje pasje - tę do pisania z malowaniem i wyklejaniem. Fanka muchomorów, szczególnie tych czerwonych, komiksów, fantastyki i francuskich komedii. Jedna z laureatek konkursu literackiego wydawnictwa Znak.

Ilona Ciepał-Jaranowska - od dziecka pisze wiersze, a od kilku lat również opowiadania. Dwukrotna laureatka konkursów poetyckich Wolbromska Wiosna Poetycka. Brała udział w konkursach organizowanych przez Magdalenę Kordel, pt. "Kto napisze ze mną książkę", co zaowocowało wydaniem pięciu zbiorów opowiadań z jej udziałem. Z wykształcenia jest bibliotekoznawcą. Lubi włoską kuchnię i ciszę polskiej wsi.

Katarzyna Jurczyk - debiutująca autorka i zakręcona rękodzielniczka. Laureatka konkursu organizowanego przez wydawnictwo Znak i pisarkę Magdalenę Kordel. Z wykształcenia dziennikarka z licencją fizyka medycznego. Żyje z pasją i z pasji. Pochłania książki w ilościach hurtowych i szydełkuje zakładki dla przyjaciół. Głodna wiedzy obserwatorka życia codziennego. Żona i najlepsza przyjaciółka Kamila, dumna mama Jakuba i Gabriela.

Kinga Kosiek - absolwentka romanistyki, niezmiennie zakochana w języku francuskim. Nałogowo ciekawa ludzi i świata, uzależniona od książek w dawkach zagrażających życiu i zdrowiu. Pasjonatka fotografii przemierzająca z aparatem okoliczne łąki i lasy. Laureatka kilku konkursów literackich. Mieszka na pięknym Podkarpaciu i małymi kroczkami spełnia marzenie o pisaniu.

Sylwia Kubik - od urodzenia mieszkanka wsi na Powiślu. Zakochana w miejscowych zabytkach i krajobrazach. Polonistka z powołania i zawodu. Uwielbia literaturę, historię, las i gotowanie. Żona Wojciecha i matka dwóch wspaniałych córek: Anielki i Gabrielki. W sierpniu, nakładem Wydawnictwa eSPe, ukaże się jej debiutancka powieść obyczajowa.

Agnieszka Łopatowska - dziennikarka, która nałogowo czyta książki, służbowo rozmawia z ich autorami i po cichu marzy, żeby je pisać. Kocha jeść, podróżować i ludzi. Uczy studentów dziennikarstwa. Mieszka w Krakowie z kotem i sporym zapasem książek, które ma nadzieję przeczytać do emerytury.

Małgorzata Matysek - polonistka, copywriterka, redaktorka współpracująca na stałe z kilkoma wydawnictwami. Ujarzmia słowa, tworząc treści w social mediach znanej marki modowej, w której zajmuje się również e-commercem. Mama-strażak, która czuwa nad trzema czynnymi wulkanami energii. Uwielbia czytać, pisać, tworzyć, podróżować i... łobuzować z dziećmi.

Monika Michalik - ekonomistka z Tarnowskich Gór, dumna mama Emilii. Kocha słońce, tulipany i motyle. Odważnie patrzy na świat i wierzy w siłę marzeń. Laureatka konkursów literackich. 5 czerwca 2019 r. nakładem wydawnictwa Znak została wydana jej debiutancka powieść obyczajowa "Bądź moim marzeniem".

Olga Smolec-Kmoch - rocznik '85. Rosjoznawczyni - nie tylko z wykształcenia, ale przede wszystkim z wielkiej pasji. Od niedawna zawodowa bibliotekarka, od zawsze mól książkowy. Dobra kucharka, jeszcze lepsza żona, córka, przyjaciółka. Wierzę, że również dobry człowiek. Mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego, szczerze dostrzegająca jego głęboko ukryte piękno.

Anna Sozańska - z wykształcenia pedagog, jednak na co dzień pracuje z dorosłymi. Zafascynowana ludźmi i relacjami, jakie miedzy sobą nawiązują. Obserwatorka życia codziennego, które później opisuje w swoich tekstach. Trenerka komunikacji i społecznik. Laureatka pierwszego miejsca konkursu ogłoszonego przez miesięcznik "Twój Styl" pt. Miesiąc z życia kobiety oraz konkursu literackiego zorganizowanego przez wydawnictwo Znak. W wolnych chwilach jeśli nie czyta to pisze i odwrotnie. Dom, książki i Bieszczady, to jest to, co kocha najbardziej.

Maja Marta Świątek - łodzianka z pochodzenia, z wykształcenia filolog polski, z zamiłowania wielbicielka literatury, teatru i filmu. Laureatka konkursu na opowiadanie, zorganizowanego przez wydawnictwo Znak i Magdalenę Kordel. Prywatnie żona Piotra, mama Teosia i Agatki, lubi kawę z cynamonem, psy i pisanie.

POBIERZ E-BOOK #KSIĄŻKOWELOVE


Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy