Na swoim profilu opublkowała apel o pomoc w powstrzymaniu ekologicznej katastrofy. Chodzi o olej palmowy. "Niekontrolowana wycinka i wypalanie lasów deszczowych pod uprawę palmy olejowej powoduje największą katastrofę ekologiczną XXI wieku. Tak bliskie człowiekowi orangutany i inne gatunki są zagrożone całkowitym wyginięciem" czytamy na Instagramie aktorki. "Emisja CO2 z wypalania lasów tropikalnych jest większa niż całej gospodarki USA (to zagrożenie dla życia ludzi, 100 tys. przedwczesnych zgonów z tego powodu wg Uniwersytetu Harvard)" - dodaje w komentarzu Ewa Kasprzyk.
Uświadamia i zachęca swoich fanów do przemyśleń, bo wpływ na tę sytuację ma każdy z nas, jak twierdzi aktorka i od nas zależy, czy ten problem uda się powstrzymać.
Zobacz także:









