Reklama

Reklama

​Kraków: Open Eyes Festival 2017

W ramach Open Eyes Festival 2017, towarzyszącemu drugiej edycji kongresu Open Eyes Economy Summit, na Scenie Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie zobaczyć będzie można KRYPTONIM 27 - widowisko muzyczne inspirowane twórczością Zdzisława Beksińskiego w wykonaniu Art Color Ballet oraz dwa koncerty Doroty Miśkiewicz i Wojtka Mazolewskiego z gośćmi. W galeriach NCK odbędzie się wystawa malarstwa Leszka Misiaka i jego uczniów.

Jazz, ujarzmiony chaos i wielkie postaci polskiej sceny muzycznej

Podczas dwóch koncertów na Scenie NCK będzie można zasłuchać się w brzmieniach jazzu, elektroniki, rocka. Dorota Miśkiewicz, w koncercie PIANO.PL, główny nacisk kładzie na dokonania polskiej pianistyki. Fortepian, który od Chopina, przez Komedę, aż po nowoczesnych pianistów jazzowych, jest naszą "narodową specjalnością" to bijące serce koncertu.

10 listopada 2017 r., g. 19.00

Wojtek Mazolewski z kolei, do projektu CHAOS PEŁEN IDEI zaprosił takie tuzy jak John PorterWojciech Waglewski oraz młode gwiazdy: Piotra ZiołęMisię FurtakVienia. Projekt Mazolewskiego jest określany jako "polskie Major Lazer, Nirvana i Jefferson Airplane w jednym"!

Reklama

13 listopada 2017 r., g. 19.00

Wizje Beksińskiego w tańcu, muzyce i wizualizacjach

W ramach Open Eyes Festiwal na Scenę NCK powraca Art Color Ballet ze spektaklem KRYPTONIM 27. Świat Beksińskiego tancerzom pomogą stworzyć muzycy z Wataha the Slavic Drummers oraz laureat Fryderyka - Nikola Kołodziejczyk. Widzowie przez prawie 60 minut będą świadkami tworzenia żywych obrazów, efemerycznego tańca i przekuwania wizji malarskich w rzeczywistość.

4 i 5 listopada 2017 r., g. 19.00

Profesor ASP i jego znani uczniowie

Przestrzenie galerii NCK, w ramach festiwalu, zostaną przejęte przez wyjątkową "artystyczną rodzinę" jaką tworzą profesor Leszek Misiak oraz absolwenci jego pracowni na Krakowskiej ASP. Wśród twórców między innymi: Wilhelm SasnalRafał BorczCecylia Malik. Tegoroczna wystawa jest kolejna osłoną projektu "Przestrzeń dla sztuki", którego pomysłodawcą jest prof. Jerzy Hausner, a kuratorem Joanna Gościej-Lewińska.

Wernisaż - 9 listopada 2017 r., g. 18.00

 

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy