Reklama

Reklama

Księżniczka Wiktoria kończy 44 lata. Jak wygląda życie następczyni szwedzkiego tronu?

14 lipca księżniczka Wiktoria obchodzi 44 urodziny. Chociaż jest przyszłą królową Szwecji, to jej życie nie przypominało bajki. Z jakimi problemami musiała zmierzyć się szwedzka księżniczka?

Kim jest księżniczka Wiktoria?

Księżniczka Wiktoria urodziła się 14 lipca 1977 roku. Mimo że była pierwszym dzieckiem królewskiej pary, to zgodnie z prawem sukcesji nie mogła zostać następcą tronu. 

To się jednak zmieniło niespełna trzy lata później już po narodzinach jej brata. To książę Carl Philip miał zostać królem Szwecji, jednak udzielono zgody na to, by dziedzicem tronu mogło być pierwsze dziecko bez względu na płeć. 

Księżniczka Wiktoria od najmłodszych lat jest przygotowywana do objęcia tronu. Już w wieku 14 lat wzięła udział w wizycie państwowej. Na swoim koncie ma praktyki parlamencie szwedzkim, w ambasadzie szwedzkiej w Waszyngtonie i ONZ w Nowym Jorku. 

Reklama

Problemy zdrowotne przyszłej królowej

Księżniczka Wiktoria zmagała się z problemem łaknienia, gdy była jeszcze nastolatką. Najprawdopodobniej było to związane ze stresem powodowanym wizją przejęcia tronu. Księżniczka przyznała, że obawiała się tego, że już zawsze będzie poddawana ocenie. 

Księżniczka Wiktoria rozpoczęła leczenie w klinice w Sztokholmie. W tym czasie studiowała na uniwersytecie w Uppsali. Nie był to jednak dla niej dobry czas, nie tylko ze względu na podjęte leczenie, ale także ze względu na ciągłe zainteresowanie mediów. W związku z tym podjęto decyzje o przeprowadzce księżniczki do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuowała naukę oraz leczenie. 

Chociaż księżniczka pokonała już chorobę, to do dziś próbuje wspierać ośrodki, które zajmują się leczeniem tego typu problemów. Często wspomina o swojej chorobie, by w ten sposób pokazać, że anoreksja i bulimia to choroby, które należy leczyć. 

Oprócz tego księżniczka Wiktoria zmaga się z prozopagnozją, czyli schorzeniem oczu, które uniemożliwia jej rozpoznawania znajomych twarzy. Przez to myli osoby, co niewątpliwie utrudnia jej kontakty międzyludzkie. 

Życie miłosne księżniczki Wiktorii

Spekulowano, że mężem księżniczki Wiktorii zostanie Daniel Collert. Jednak ten długoletni związek zakończył się nie ślubem, a rozstaniem, które nie było łatwe dla przyszłej królowej. Znów powróciły problemy z odżywianiem. 

Księżniczka Wiktoria zdecydowała się na podjęcie terapii. W tym czasie zaczęła również chodzić na siłownie, gdzie... poznała swojego przyszłego męża. 

Mimo że nie uważano Daniela Westlinga za odpowiedniego kandydata na męża dla przyszłej królowej Szwecji, to 19 czerwca 2010 roku para wzięła ślub. Niecałe dwa lata później powitali na świecie pierwszą córkę - księżniczkę Estelle, a w 2016 roku urodziło się ich drugie dziecko - książę Oscar. 

Czytaj więcej:

Dorota Szelągowska zakochana?! Ma nowego faceta?!

Sylwia Bomba pierwszy raz o rozstaniu!

Ewa Chodakowska nie chce mieć dzieci! Te gwiazdy są podobnego zdania

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy