Magdalena Witkiewicz, Pierwsza na liście

Dla literackiej pasji zrezygnowała ze spektakularnej kariery w biznesie. Jej książki sprzedały się w kilkuset tysiącach egzemplarzy. W ubiegłym roku powieści autorki wydane zostały w Wietnamie, a pisarka odwiedziła azjatycki kraj, aby spotkać się z czytelnikami.

materiały prasowe
materiały prasowe

Magdalena Witkiewicz znana jest z bestsellerowych powieści o niezwykłej mocy zwykłych kobiet. 14 stycznia 2015 roku ukaże się jej jedenasta książka. "Pierwsza na liście" to historia kobiecej przyjaźni wystawionej na najtrudniejszą z życiowych prób.

Ina to dziennikarka, która żyje wygodnie i bez zobowiązań. Patrycja usłyszała od lekarzy wyrok - ma kilka tygodni, aby nauczyć ukochane córki, jak żyć. Nastoletnia Karola bierze sprawy w swoje ręce i wyrusza w podróż, która odmieni życie całej trójki. Bohaterki "Pierwszej na liście" będą musiały rozliczyć się z przeszłością i stawić czoła przyniesionym przez los wyzwaniom - każda własnym. Potrzebną do tego siłę odnajdą jednak wspólnie. Potencjał, który w nich drzemie, ujawni się dopiero, kiedy na swojej drodze natrafią na niemożliwą do pokonania przeszkodę.

Magdalena Witkiewicz to dziś jedna z najpopularniejszych polskich autorek literatury kobiecej. Studiowała zarządzanie, bankowość, ukończyła studia MBA. Jest mamą dwójki dzieci. Dla pisania zrezygnowała z biznesowej kariery. Sympatię czytelniczek i czytelników zyskała życiowymi opowieściami o sile drzemiącej w zwykłych kobietach. Autorka podkreśla, że jej książki, mimo burzliwych losów bohaterek, zawsze kończą się dobrze - dzięki temu poprawiły już humor setkom tysięcy fanów.

"Pierwsza na liście" to nie tylko powieść o przyjaźni, konfrontacji z przeszłością i kobiecej mocy. Książka porusza także istotny problem dawstwa szpiku. W Polsce wiele osób wycofuje się z mogącego uratować życie zabiegu z powodu strachu. Powieść Magdaleny Witkiewicz opisuje problem z wielu perspektyw: potencjalnego dawcy oraz biorcy i jego bliskich. Książka uświadamia czytelnikom złożoność problemu, ale i pozbawia przesądów. W posłowiu Urszula Jaworska, założycielka fundacji prowadzącej największą bazę dawców szpiku w Polsce, pisze: "Nie ma ludzi złych. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale każdy dobry człowiek może być bohaterem".

Witkiewicz intryguje i wzrusza. Napisała współczesną historię o ludzkiej dobroci. Po tej książce chce się natychmiast stać lepszym człowiekiem. Janusz L. Wiśniewski

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas