Reklama

Reklama

Małgorzata Rozenek-Majdan w nowym programie towarzyszyć będzie parom w procedurze in vitro

Małgorzata Rozenek-Majdan w cyklu dokumentalnym "In vitro. Nauka czy cud 2" ma towarzyszyć parom, które starają się o dziecko metodą in vitro. Widzowie będą mogli śledzić losy tych par w kolejnych odcinkach - tak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl

Program ma trafić na antenę jeszcze w tym roku. Wybór prowadzącej nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Małgorzata Rozenek-Majdan trzykrotnie została mamą właśnie dzięki metodzie in vitro. Mówi o tym głośno od lat, walczy o refundację i wspiera pary, które biorą udział w tym - jak sama mówi - trudnym procesie. O in vitro napisała książkę, która jest zbiorem 13 rozmów z lekarzami, embriologami, seksuologami i samymi parami, zmagającymi się z niepłodnością i pierwszą Polką, która dzięki tej metodzie została mamą. Jest też głos duchownego.

Reklama

Rozenek-Majdan założyła też Fundację MRM, która zajmuje się edukacją i wyrównywaniem szans na dostęp do specjalistycznych metod leczenia niepłodności.

Nawet 1,5 miliona par w Polsce walczy z niepłodnością

Szacuje się, że na świecie urodziło się ponad 8 milionów dzieci z in vitro. Mimo, że in vitro jest jedyną skuteczną metodą leczenia niepłodności, stosowaną i przebadaną na całym świecie, w Polsce ten temat wciąż budzi niezdrowe emocje, radykalnie dzieląc Polaków. Kościół i politycy wykorzystują in vitro jako temat zastępczy. A przecież in vitro to nie procedury, ale ludzie, którzy mają twarz, serce i marzenia. To tysiące dzieci, których nigdy by nie było na świecie, gdyby nie pomoc lekarzy.

Czytaj też:

Małgorzata Rozenek-Majdan od "Perfekcyjnej Pani Domu" do "Dzień Dobry TVN"

Małgorzata Rozenek-Majdan i Ewa Kopacz w Parlamencie Europejskim o in vitro

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Rozenek-Majdan | in-vitro | TVN SA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy