Reklama

Reklama

Tańczący lemur

Życie bez zwierząt byłoby nudne, a już na pewno smutne. Nie sposób się nie uśmiechnąć, gdy widzimy taki oto obrazek – lemur przybiera dziwne pozy, wyglądając jakby tańczył. Jego harce udało się uwiecznić pracownikom zoo w Chester.

Do jednego z największych ogrodów zoologicznych w Wielkiej Brytanii przybyła para lemurów sifaka. Gatunkowi temu grodzi wyginięcie, dlatego ludzie starają się, by rozmnożył się nie w warunkach stworzonych przez człowieka.

Pracownicy zoo mają nadzieję, że przybyła niedawno para -  Beatrice i Elliott, będą mieli się ku sobie. Zwierzęta przybyły z Duke Lemur Center, z Północnej Karoliny, organizacji zajmującej się ochroną zagrożonych gatunków.

Cechą charakterystyczną sifaków jest długi ogon (czasami tak długi, jak ich ciało) i czarne ubarwienie pyszczka. Zwierzęta w zręczny sposób potrafią przemieszczać się między drzewami, przeskakując odległości nawet 10 metrów. Co ciekawe - potrafią też znakomicie poruszać się na dwóch kończynach, przednimi łapkami pomagając sobie w utrzymaniu równowagi.

Reklama

Czytaj również: 

Zmarł kultowy polski raper!   

Poruszające wyznanie Ewy Farny! 

Kylie Jenner w skąpym bikini! 

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: tańczący lemur

Reklama

Reklama

Reklama