Reklama

Teatr Capitol: "Pomalu, a jeszcze raz"

Od 29 czerwca w warszawskim Teatrze Capitol, po kilkuletniej przerwie, wraca przebojowy spektakl "Pomalu, a jeszcze raz!". To komedia omyłek językowych i obyczajowych, która wyjątkowo dowcipnie, mądrze i z dystansem komentuje narodowe stereotypy. W obsadzie: Hanna Śleszyńska, Olga Bończyk, Krzysztof Tyniec, Igor Sebo.

Akcja tej polsko-czeskiej komedii rozgrywa się w teatrze. Teatr podglądamy od kulis, w trakcie przygotowań do premiery, nad którą zawisła niespodziewana katastrofa - umiera odtwórca jednej z głównych ról. Kryzys poważny, nie ma się z czego śmiać, wydaje się, że premiera się nie odbędzie. A jednak, cudem znajduje się kandydat na zastępstwo. Wszystko byłoby dobrze, tylko że jest o ... Słowakiem z Pragi.

- My właściwie gramy siebie, bo ja gram Olgę, Hania gra Hanię, Robert Roberta, Igor Igora i to przybliża nas do widza, on czuje się dopuszczony do tego, by zajrzeć do naszego świata. Do tzw. fazy przygotowawczej, która najczęściej jest bardzo zabawna, niegotowa, niedorobiona - mówi Olga Bończyk.

Reklama

W spektaklu lekki, inteligentny humor łączy się z lirycznymi piosenkami. Jeśli to, co dzieje się na scenie może zdarzyć się również w rzeczywistości - a znawcy tematu twierdzą, że to całkiem prawdopodobne - nie pozostaje widzom nic innego, jak uwierzyć, że w teatrze może zdarzyć się wszystko!

Teatr Capitol, "Pomalu, a jeszcze raz". Najbliższe spektakle 29 i 30 czerwca oraz 3 lipca.


Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy