Reklama

Warsaw Gallery Weekend – gratka dla miłośników sztuki już w ten weekend

Już w czwartek, 30 września, rusza 11. edycja Warsaw Gallery Weekend. Podczas jednej z największych w Polsce imprez wystawienniczych nowe ekspozycje zaprezentuje 31. galerii. WGW od lat prezentuje to, co w rodzimej sztuce najciekawsze i najbardziej aktualne, możemy więc się spodziewać, że i podczas tej edycji zachwytów, zaskoczeń i refleksji nie zabraknie.

Warsaw Gallery Weekend jest największym w Polsce i jednym z czołowych w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeniem poświęconym sztuce współczesnej. Podczas jednego weekendu (30.09-3.10) swoje premierowe wystawy zaprezentują najlepsze galerie warszawskie, a także galerie z innych miast wybrane w drodze otwartego naboru. 

W roku 2021 są to:

Asymetria, Biuro Wystaw, BWA Warszawa, Dawid Radziszewski, ESTA, Fundacja Galerii Foksal, Fundacja Profile, Gunia Nowik, HOS Gallery, Instytut Fotografii Fort, Jednostka, Le Guern, LETO, lokal_30, m², Monopol, Galeria m², Monopol, Naga, Olszewski Gallery, Piktogram, Pola Magnetyczne, Polana Institute, Propaganda, Raster, Rodríguez Gallery, Serce Człowieka, Śmierć Człowieka, Stereo, Szara, Szydłowski, Wizytująca, Wschód. 

Reklama

Artystyczny maraton na otwarcie sezonu

Na otwarcie jesiennego sezonu kulturalnego, galerie sztuki współczesnej zapraszają na weekend wspólnych wernisaży. Wydarzenie potrwa cztery dni - od czwartku do niedzieli. WGW ze względu na swoją specyfikę - rozproszonego w mieście wydarzenia, opartego na działalności galerii jest różnorodne, ciekawe i przekrojowe. Co roku pojawiają się wystawy zarówno uznanych artystów i artystek, jak i osób dopiero wchodzących na scenę artystyczną. Wystawy prezentują twórczość malarską, rzeźbiarską, instalacje przestrzenne, fotografie. Ekspozycjom towarzyszą wydarzenia: premiery książek, spotkania z artystami, oprowadzania. To unikalna szansa na bezpośredni kontakt ze sztuką. 

W tym roku podczas 11. edycji WGW premierę będzie miała publikacja podsumowującą dekadę warszawskiej sceny galeryjnej i efekt jaki Warsaw Gallery Weekend wywołało na krajowym rynku sztuki współczesnej. Premiera połączona będzie z panelem dyskusyjnym. 

Warsaw Gallery Weekend potrwa od 30 września do 3 października.

Pełny program wydarzenia można sprawdzić na stronie: www.warsawgalleryweekend.pl


Zobacz również:

Taniec z gwiazdami: Andrzej "Piasek" Piaseczny dogryzł Martynie Wojciechowskiej. Skomentował jej rozstanie z Kossakowskim

Ida Nowakowska zrezygnuje z pracy w TVP? Oto jej plany!

Angela Merkel posługiwała się szyfrem. Wystarczy wejść do garderoby


Styl.pl/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: wystawy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy