Reklama

Reklama

3 sprawdzone sposoby... ochrony słuchu

Oto zalecenia specjalistów dla rodziców, którzy chcą chronić dzieci przed zaburzeniami słuchu.

1. Nie kupuj dziecku głośnych zabawek

Są poważnym zagrożeniem dla dziecięcych uszu. Nie licz na to, że maluch będzie trzymał wydający dźwięki przedmiot daleko od głowy. Ponadto większość tych zabawek jest na tyle głośna, że szkodzi narządowi słuchu nawet z odległości kilkunastu metrów.

2. Ogranicz hałasy w otoczeniu

Podczas wykonywania prac domowych korzystaj w danym momencie tylko z jednego urządzenia - np. nie nastawiaj pralki, gdy odkurzasz. Kupując sprzęt (np. AGD) wybieraj urządzenia ciszej pracujące. Nie nastawiaj głośno telewizora ani radia. Zwracając się do dziecka, nie używaj bez potrzeby podniesionego głosu.

Reklama

3. Wzmacniaj odporność dziecka

Zadbaj o odpowiednią dietę (maluch powinien jeść dużo warzyw i owoców, produkty mleczne i zbożowe) oraz regularny ruch na powietrzu. Silny organizm łatwiej obroni się przed infekcjami górnych dróg oddechowych, które mogą być szkodliwe dla narządu słuchu. Pamiętaj też, by ubierać dziecko odpowiednio do pogody i osłaniać jego głowę np. przy silnym wietrze.

Uwaga! Jeśli twoje dziecko uprawia sport (np. jeździ na rowerze) powinno zakładać ochronne nakrycie głowy - jej urazy są jedną z przyczyn zaburzeń słuchu.

Tina 8/2010

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje