Reklama

Reklama

A między nami ocean

Najnowsza książka amerykańskiej pisarki Susan Wiggs ukazała się w Polsce 18 maja.

"A między nami ocean..." to wielowątkowa powieść o trudnych życiowych wyborach. W zajmujący sposób przedstawia historię Grace, dla której kryzys małżeński i znużenie rutyną codzienności stają się impulsem do ważnych zmian.

Wydawać by się mogło, że Grace Bennett ma wszystko - troje wspaniałych dzieci, przystojnego męża i wygodny dom. Pod pięknym obrazkiem kryje się jednak szara rzeczywistość. Małżeństwo Grace od dawna pozbawione jest pasji i zrozumienia. Jej mąż Steve, ambitny oficer marynarki, pnie się po szczeblach kariery i nie zauważa, że coraz bardziej oddala się od bliskich. Bennettowie, jak każda wojskowa rodzina, muszą często zmieniać miejsce zamieszkania.  

Reklama

Przez wiele lat Grace była zadowolona z takiego życia, lecz od jakiegoś czasu jest nim coraz bardziej sfrustrowana. Ma dosyć przeprowadzek, zmiany domów i szkół dla dzieci. Zaczyna zdawać sobie sprawę, że jej małżeństwo powoli zamienia się w związek dwojga obcych, zajętych wyłącznie swoimi problemami ludzi. Ma żal do siebie o to, jaką stała się kobietą. Postanawia zmienić swoje życie.

Zapisuje się na aerobik, zmienia fryzurę i styl ubierania się, zakłada własną firmę. Mąż, skupiony na karierze, nie dostrzega jednak jej metamorfozy. Życie Bennettów drastycznie się zmienia, gdy na jaw wychodzi kłamstwo Steve’a, który zataił przed Grace, że był już wcześniej żonaty. Na dodatek teraz służy na lotniskowcu ze swoim synem z pierwszego związku - pilotem Joshem Lamontem.

Ta sytuacja powoduje, że Steve i Grace jeszcze bardziej się od siebie oddalają. Niespodziewanie na Grace spada wiadomość o wybuchu na lotniskowcu Steve’a. Koszmarne godziny niepewności, spędzone w oczekiwaniu na jakiekolwiek wieści, uświadamiają jej, że tak naprawdę nigdy nie przestała kochać męża. Czy jednak dostaną szansę, by zacząć od nowa?

O książce napisali:

"(...) Wiggs wspaniale opisuje, co kryje się pod powierzchnią relacji międzyludzkich - przypuszczenia, nieporozumienia, oczekiwania..."
Booklist

"Wiggs jest jedną z naszych najlepszych obserwatorek życia uczuciowego. Może dlatego, że doskonale wie, w jaki sposób przelać emocje na karty swoich powieści..."
Salem Statesman-Journal

Książkę poleca Styl.pl.materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: książka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje