Reklama

Reklama

Elegancki drobiazg zamiast czekoladek

Współczesny pejzażysta, malarz snów i autor ikon oraz słynny plakacista i awangardowy skrzypek — prace uznanych polskich artystów od niedawna można podziwiać już nie tylko w galeriach. Wybrane obrazy przeniesiono na codzienne przedmioty, by stworzyć wyjątkową kolekcję ekskluzywnych akcesoriów. To oryginalny pomysł na prezent z Dnia Kobiet (8.03) i Dnia Mężczyzn (10.03).

Do współpracy zaproszono twórców, których prace były wielokrotnie doceniane w kraju i za granicą. Jerzy Nowosielski jest jednym z najwybitniejszych współczesnych twórców ikon i autorem charakterystycznych aktów. Plakaty i ilustracje Rafała Olbińskiego regularnie ukazują się na łamach takich magazynów jak "New York Times", "New Yorker" czy "Time". Edward Dwurnik jest znany przede wszystkim z wyjątkowych wedut — cyklu "Podróże autostopem", w którym maluje miasta z lotu ptaka.

Ulubionego płótna nie można mieć zawsze przy sobie. Ale to nie oznacza, że ukochany obraz nie może nam towarzyszyć na co dzień. Dwurnik, Olbiński, Nowosielski, a niedługo również Waldemar Świerzy i Alfred Lenica to artyści, których obrazy są motywami przedmiotów proponowanych przez markę DESA Modern. Wśród nich znajdują się: porcelanowe kubki, jedwabne chusty, etui czy notesy. O wyjątkowości kolekcji stanowią nie tylko luksusowe materiały i zaproszeni twórcy, lecz także limitowany nakład. Nie każdy może wypić kawę w towarzystwie znanych dzieł Dwurnika, czy notować w zeszycie z "Percepcyjnym osądem" Olbińskiego.

Reklama

Wybrane obrazy zostały także naniesione na apaszki i poszetki. Jedwabne dodatki, w zależności od ułożenia materiału, za każdym razem będą wyglądały inaczej, więc ulubiony obraz wykorzystany w stylizacji zyskuje zupełnie inny charakter. Swoje zamiłowanie do sztuki można podkreślić także detalem: spinkami do mankietów z "Zaproszeniem do cyrku" Nowosielskiego czy praktyczną zawieszką na torebkę z "Madame Butterfly" Olbińskiego.

 

 

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy