Reklama

Reklama

Festiwal dla Kobiet PROGRESSteron

W ciągu roku świętujemy wiele różnych uroczystości. Niezależnie od naszych poglądów czy wyznania zaznaczamy w kalendarzu dni ważne, których nie można pominąć.

W życiu każdego z nas z pewnością pojawiają się okazje warte tego, aby je uczcić, sprawić aby te chwile stały się wyjątkowe, zapamiętane i utrwalone. Dlatego organizatorki festiwalu pomyślały: Czemu nie Święto Kobiecości!? Czas, w którym kobiety będą mogły zadbać tylko o siebie, o swoje potrzeby, dobry nastrój i relacje z innymi kobietami.

I tak też się stało. Pomysł okazał się niezwykle trafiony, kobiety odpowiedziały na tę propozycję ogromnym zainteresowaniem. Dzięki temu już po raz 21 odbędzie się festiwal PROGRESSteron - Ogólnopolskie Święto Kobiecości.

Reklama

Pewnego rodzaju tradycją stały się spotkania we Wrocławiu - dwa razy w roku, w zaprzyjaźnionej szkole EKOLA kobiety spotykają się, aby rozmawiać, tańczyć, odkrywać plastyczne i artystyczne talenty, doskonalić siebie i to co w nich najcenniejsze.

Progressteron Inspiracje w dniach: 23-24 października i 6-7 listopada 2010,

Będą to warsztaty rozwojowe z takich dziedzin jak psychoedukacja, praca z ciałem, muzyka, taniec, plastyka, twórczość, edukacja, wychowanie, zdrowie i wizerunek, w modułach od 1,5 do 3 godzin. Ich celem jest zapoznanie z konkretną metodą oraz inspiracja do dalszego rozwoju.

Progressteron Relacje w dniach: 30-31 października 2010,

Czyli pogłębione warsztaty psychoedukacyjne, w module 1 lub 2 dniowym. Ich celem jest poszerzanie świadomości i zdobywanie umiejętności osobistych, wzbogacających nasze życie i związki z innymi ludźmi.

Festiwalowy czas uświetnią również bezpłatne imprezy towarzyszące - debiuty teatralne młodych reżyserek z wrocławskiej PWST, rozmowy o eko-żywności przy piecu chlebowym, porady kosmetyczne, brafitting oraz spotkanie z cyklu "kobiety Nie-zwykłe" - Lucyna Wieczorek - założycielka Dojrzewalni Róż.

Kim są uczestniczki Festiwalu PROGRESSteron?

- 74% to kobiety w wieku 24-38 lat.

- 59% respondentek jest w wieku 28-35 lat.

- kobiety w wieku 20-24 lat (15% wszystkich badanych).

Średnia wieku uczestniczek wynosi 32 lata.

Status rodzinny nie ma wyraźnego znaczenia, czynnikiem determinującym udział w festiwalu wydaje się światopogląd, wykształcenie, postawa życiowa, chęć podwyższenia kwalifikacji, inspiracji poprzez spotkania z autorytetami.

Wartości promowane przez festiwal

Wśród najważniejszych wartości promowanych przez Festiwal uczestniczki umieściły: radość, samorealizację, samoakceptację i kreatywność. Równie wysoko zostały ocenione kobiecość i tolerancja. Zdaniem uczestniczek Progressteron stwarza warunki do nauczenia się czegoś nowego, promuje otwartość, porozumienie wielopokoleniowe oraz dostarcza okazji do twórczych działań, inspiruje do nowych zachowań i zmian w życiu.

Prowadzący

Dotychczas zajęcia w ramach projektu PROGRESSteron prowadziło 746 wykładowców i trenerów. Do prowadzenia zajęć zapraszamy specjalistów w danych dziedzinach oraz osoby, które tworzą programy autorskie. Współpracowali z nami między innymi: Anna Dodziuk, Wojciech Eichelberger, Majka Jaworska, Katarzyna Miller, Magdalena Środa, Agnieszka Graff, dr Preeti Agrawal, Katarzyna Grochola, Beata Pawlikowska, Małgorzata Braunek, Andrzej Wiśniewski, Zbigniew Miłuński, Anna Lissewska, Lada Malinakova, Danuta Dowjat, Tanna Jakubowicz-Mount, Inga Iwasiów, Mikołaj Markiewicz, Anna Otffinowska, Maria Rudzińska-Grażyńska, Elżbieta Sanigórska, Izabela Sznajder, Bogna Szymkiewicz-Kowalska, Vianna Asencio, Beata Marecka-Zehetbauer, Zuzanna Pędzich, Magdalena Niernsëë, Hanna Sypiańska, Anna Nacher, Olga Szwajgier.

Styl.pl/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: progesteron | festiwal | warsztaty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy