Reklama

Reklama

Imany odwiedzi Warszawę

Po Ayo i Zaz pora na kolejną wyjątkową artystkę z Francji - Imany! 25 i 26 sierpnia piosenkarka będzie promować w stolicy swoją nową płytę "Shape of a Broken Heart".

Historia Imany jest zupełnie nieprzeciętna, tak zresztą jak jej muzyka. Wszystko zaczęło się 3 lata temu, kiedy nieznana nikomu, wyjątkowej urody dziewczyna wylądowała w Paryżu. W małej walizce oprócz ubrań było tylko portfolio i płyta demo z sześcioma utworami. To był kluczowy moment w życiu Imany.

Poprzednie 7 lat spędziła pracując jako modelka w Nowym Jorku. Zmęczona byciem "wieszakiem na ubrania", Imany porzuciła karierę w modellingu i zajęła się tym, co uważała za swoje prawdziwe powołanie - muzyką. Bez żadnego doświadczenia w showbiznesie, z dnia na dzień, ta pochodząca z wielodzietnej  rodziny afrykańskich emigrantów Francuzka postanowiła spróbować szczęścia w Paryżu.

Reklama

Z pomocą swojej siostry Fatou zaczęła dawać pierwsze koncerty. Jej zjawiskowy głos, mający w sobie melancholię przypominającą Tracy Chapman i klasę Billie Holiday szybko przysporzył artystce rzeszę wiernych fanów. Zaczęła występować w coraz bardziej prestiżowych miejscach i otwierała koncerty najbardziej znanych artystów - wystąpiła m.in. przed Angie Stone.

Czasy, kiedy jako dziewczynka wstydziła się swojego głosu poszły na szczęście w niepamięć. Na jednym z koncertów Imany zainteresował się senegalski producent, który odkrył Ayo. To on dopomógł artystce w realizacji jej największego marzenia - nagraniu albumu.

W towarzystwie wybitnych muzyków Imany nagrała 12 anglojęzycznych utworów na płytę “Shape of a Broken Heart". W niezwykle szczerych, osobistych piosenkach akustyczny folk przeplata się z soulem i bluesem. Słodycz miesza się z goryczą, melancholia z niezwykłą pogodą ducha, która od razu zjednuje Imany słuchaczy.  

Na "Shape of a Broken Heart" Imany towarzyszą:   Laurent Vernerey - gitara basowa (Hallyday, Souchon, Biolay), Stephane Castry - bas (Asa, Kezia Jones, Kassav’), Steve Shehan - instrument perkusyjne (Paul Simon, Paul Mc Cartney), keyboardist Johann Dalgaard - instrumenty klawiszowe (Gaetan Roussel, Hallyday) Latabi Diouani - perkusja (Angélique Kidjo, Grace, Souad Massi), Valentine Duteil - skrzypce Taofik Farah - gitara akustyczna oraz Stefane Goldman - gitara elektryczna.

Lista utworów:  

 1. Slow Down
 2. You will never know
 3. Kisses in  the dark
 4. Where have you been
 5. Grey Monday
 6. Please and Change
 7. Seat with me
 8. Shape of a broken heart
 9. Pray for help
 10. I've gotta go
 11. I lost my keys
 12. Take care


 Płytę poleca Styl.pl!

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Imany | płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje