Reklama

Reklama

Konkurs dla projektantów "Piękna i Bestia"

"Bo piękno na to jest, by zachwycało" - pisał Cyprian Kamil Norwid. A po co są Bestie? By niszczyć i dławić to, co piękne czy by pięknu ulegać? A może - by razem stanowiły rodzaj równowagi, bez której nie da się żyć?

Jak sądzicie? Czy skoro jest Piękna, to musi pojawić się też i Bestia? Tak właśnie brzmi temat tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION: "Piękna i Bestia". Schemat wydaje się prosty, przed nami od razu pojawiają się Bella i Bestia, Quasimodo i Esmeralda, piękne dziewczyny i przerażające wampiry. Ale wy, projektanci, potraficie jak nikt łamać schematy, schodzić z utartych ścieżek, wskazywać nowe ciągi skojarzeń.

Reklama

Czy Piękno zawsze ubiera się w cudowną, zwiewną sukienkę? Czy Bestię ubrać można w przepyszny garnitur z najlepszych tkanin? I jak w ogóle pokazać to, co zachwyca i to, co przeraża? Skoro ideały i wzorce urody zmieniają się z czasem - to czy jest w Pięknie coś ponadczasowego? I czy każdą Bestię może odmienić prawdziwy pocałunek?

Pytań jest tak wiele... Organizatorzy konkursu wierzą, że odpowiedzi wprawią ich w najwyższy zachwyt, że spróbujecie sięgnąć do samej tajemnicy piękna. Czy stanowi go linia sukienki, detal przy pantofelku czy biały welon? Wierzą, że macie też odwagę, by zajrzeć w głębiny nocy i w swoich projektach naszkicować kontury tego, co może być złe... Niech Wasza Piękna pokaże świat pełen niebiańskich zachwytów, niech Wasza Bestia pokaże nam obraz przerażających otchłani. A może nie ma PIĘKNEJ i nie ma BESTII? Jest tylko człowiek. Wszak w każdym z nas drzemie Mr Hyde.

Organizatorzy konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION: "Piękna i Bestia" na zgłoszenia czekają do 14 maja 2018 do północy. Styl.pl jest patronem konkursu.


Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy