Reklama

Reklama

W podróż kamperem – co ze sobą zabrać?

Karawaning (bo tak nazywane jest podróżowanie kamperem lub z przyczepą kempingową), jest na tyle specyficzną formą zwiedzania, że niekoniecznie wszystkim musi przypaść do gustu. Jeśli jednak nocowanie w przyczepie Ci niestraszne, a kąpiel w warunkach oferowanych przez pole kempingowe nie robi na Tobie negatywnego wrażenia, jest szansa, że podróżowanie z domem na czterech kółkach przypadnie Ci do gustu.

W podróży kamperem trzeba być jednak przygotowanym na wszystko. Przy pakowaniu musimy wziąć pod uwagę różne okoliczności, w jakich możemy się znaleźć. W niektórych sytuacjach będziemy skazani tylko na siebie, ewentualnie na łaskę lub niełaskę innych kierowców czy osób przebywających z nami na kempingu. Dlatego na długo przed podróżą zacznij spisywać rzeczy, jakie będą Ci potrzebne w trasie. Co powinno znaleźć się na takiej liście? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W wycieczkę po świecie zazwyczaj jedziemy całymi rodzinami lub z grupą znajomych, tym bardziej trzeba zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Obowiązkowo w kamperze znaleźć się powinno to co w każdym samochodzie osobowym, czyli trójkąt ostrzegawczy, kamizelki odblaskowe i gaśnica. Przyda się też odpowiednio zaopatrzona apteczka, do której prócz plastrów i bandaży można dorzucić też środek na niestrawność czy tabletki przeciwbólowe, w końcu każdego może dopaść niespodziewany ból brzucha lub głowy. Jeszcze przed wyjazdem warto wykupić tzw. Motor home insurance, czyli ubezpieczenie, jakie obejmie ochroną wszystkich uczestników wycieczki. W razie wypadku lub niespodziewanej sytuacji na drodze będziecie mogli liczyć na pomoc techniczną, medyczną czy prawną.

Reklama

Co się może przydać?

Jako pierwszy spakuj przedłużacz do prądu, najlepiej na bębnie, ze względu na wygodę. Zatrzymując się na miejscach dla kamperów będziesz musiał doprowadzić do swojego pojazdu prąd. W niektórych miejscach gniazda umieszczone są w specjalnych miejscach dla kamperów i wystarczy krótki kabel, aby się podłączyć. Niestety nie na wszystkich polach kempingowych są zastosowane takie rozwiązania, dlatego najrozsądniej będzie zabrać 20-25 metrowy kabel, dzięki czemu nie będziesz musiał obawiać się o jego długość. Przyda Ci się też podkład poziomujący. Jeśli zatrzymasz się swoim kamperem na nierównym terenie, np. lekkim wzniesieniu, to taki podkład sprawi, że zniknie problem spadających przedmiotów i szwankującego sprzętu. Zrób też miejsce dla baniaka na wodę. Co prawda każdy kamper takowy baniak posiada, ale woda z niego przeznaczona jest do prysznica lub do kranu i często nie nadaje się do picia. Wielkość baniaka do wody pitnej powinna być stosowna do liczby podróżujących.

Co jeszcze warto zabrać?

Na pewno wszystko to, co wziąłbyś ze sobą w normalną podróż, czyli ciuchy i kosmetyki. Do tego wszystkie niezbędne akcesoria, które umożliwią Ci codzienne funkcjonowanie. Wyposaż dobrze swoją mobilną kuchnię, w końcu w niej będziesz przygotowywać większość swoich posiłków. O ile jedzenie będziesz kupować na bieżąco, to przyda się zestaw garnków, talerzy i sztućców. Weź też środki chemiczne do czyszczenia kuchni i łazienki. Dobrym pomysłem jest również zabranie ze sobą podręcznego odkurzacza i wiaderka z mopem. Jeśli Twój kamper nie posiada miejsca do jedzenia posiłków, koniecznie zabierz rozkładane krzesła i stół - będziesz mógł postawić je w każdym miejscu i w spokoju zjeść wspólnie z bliskimi posiłek.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje