Reklama

Reklama

"Żona_22"

"Żona_22" to powieść sprzedana do 30 krajów i przetłumaczona na 26 języków. Prawa do ekranizacji książki kupiła wytwórnia Working Title Films, która zrealizowała takie filmy, jak: "To właśnie miłość", "Cztery wesela i pogrzeb", "Szpieg" oraz "Dziennik Bridget Jones". Ta powieść zachwyci czytelników "Dziennika BridgetJones" Helen Fielding, "Nie wiem, jak ona to robi" Allison Pearson oraz fanów komedii romantycznych.

Potrzeba bliskości jest w człowieku tak silna jak łaknienie kolejnego oddechu. Łączymy się w pary, by dzielić ze sobą radości i smutki. Pragniemy być dla siebie ważni, wspieramy się w codziennych kłopotach, wyznaczamy wspólne cele i wierzymy, że los nas połączył na dobre i złe. Z upływem lat okazuje się jednak, że nawet najbardziej namiętna miłość, gdy nie jest pielęgnowana, potrafi zmienić się w wyblakłe uczucie. Codzienne obowiązki, pośpiech, niedopowiedzenia i drobne zranienia powodują, że oddalamy się od siebie. Tęsknota za bliskością, uważnością i obecnością partnera jednak nie znika. Co więcej, w kryzysie odczuwamy ją silniej i często staramy się ją zaspokoić w niezbyt racjonalny sposób. Bywa, że jej zaspokojenie odnajdujemy w sieci.

Reklama

Właśnie w takiej sytuacji znajduje się Alice Buckle - żona, mama dwojga nastolatków i entuzjastka Facebooka - bohaterka książki "Żona_22" Melanie Gideon. Kiedy Alice decyduje się wziąć udział w anonimowym internetowym badaniu nad małżeństwem w XXI wieku, nie podejrzewa, jak bardzo odmieni to jej życie. Odpowiadając na pytania z kwestionariusza (jako Żona_22), zaczyna się zastanawiać, czy wciąż kocha męża, czy warto było zrezygnować z kariery dramatopisarki, by zająć się dziećmi i domem, i czy jest szczęśliwa. Na dodatek ulega fascynacji tajemniczym Asystentem_101.

Pełne humoru e-maile i rozmowy z nim na czacie zmuszają Alice do tego, by cofnęła się pamięcią do początków swojego małżeństwa, skłaniają do refleksji, przywołują radosne, a czasem wzruszające wspomnienia. Dzięki temu Asystent_101 niepostrzeżenie staje się największym powiernikiem sekretów Alice - tajemnic, które okazują się niezwykle silnym afrodyzjakiem. Czy to początek romansu? Czy dojdzie do spotkania tych dwojga? Kim jest tajemniczy Asystent_101? Zaciekawionych odsyłamy do książki, której zakończenie z pewnością zaskoczy niejednego czytelnika.

"Żona_22"

Melanie Gideon
Wydawnictwo Otwarte


 

 

 

 

 

Styl.pl/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: książki | Okładka książki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy