Reklama

Reklama

Ponętne spojrzenie

Jeśli masz bardzo delikatne rzęsy, staraj się unikać tuszów do rzęs, które mają szczoteczki (spiralki) o bardzo ciasno ułożonych włoskach.

Spróbuj znaleźć tusz o rzadszych skrętach. Dzięki temu rzęsy będą wyglądały naturalniej i nie będą obciążone tuszem.

Rozpocznij od nakładania tuszu tylko na górne rzęsy. To powinno wystarczyć zwłaszcza, jeśli masz skłonność do rozmazywania go. Jeśli jednak koniecznie chcesz nałożyć na dolne rzęsy, powinnaś zrobić to najpierw.
1. Po pierwsze dokładnie wytrzyj szczoteczkę do nakładania tuszu chusteczką higieniczną lub o krawędź tubki z tuszem. Dzięki temu tusz nie będzie tworzył grudek na twoich rzęsach.
2. Nakładaj tusz od środka oka, ku jego brzegom.
3. Pozwól mu schnąć przez około 30 sekund, po czym nałóż kolejną warstwę tuszu.
4. Po nałożeniu tuszu, uczesz rzęsy przy pomocy starej szczoteczki do zębów lub grzebyka do brwi.

Reklama

Rozmazujący się tusz do rzęs. Delikatnie unieś powiekę palcem jednej ręki a palcem drugiej nałóż odrobinę kremu nawilżającego, balsamu do ust, kremu do rąk - czegoś nawilżającego, aby usunąć tusz do rzęs. Usuniesz go łatwiej, jeśli nie pozwolisz mu wyschnąć na skórze.

Zbyt gęsty tusz do rzęs

Włóż pojemniczek z tuszem do szklanki z gorącą wodą (zanurz około 1/3 wysokości tubki) na minutę lub dwie. Dzięki temu nie będą tworzyły się grudki, a tusz stanie się bardziej płynny.

Płacz

Jakaś sytuacja w pracy spowodowała, że się popłakałaś, a twoja maskara spłynęła. Nałóż odrobinę mleczka do demakijażu na patyczek kosmetyczny i zmyj ją. Możesz także użyć mokrych chusteczek do demakijażu. Albo zmień pracę!

Odwiedź też

Weltbild.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje