Reklama

Reklama

Jak działają na skórę peptydy?

Peptydy w kosmetykach wykazują wiele właściwości. Działają odmładzająco, regenerująco i ujędrniająco. Czym dokładnie są peptydy i jak wpływają na wygląd skóry?

Czym są peptydy?

Peptydy to organiczne związki chemiczne. Te, które są stosowane w kosmetyce, są pozyskiwane z roślin lub poprzez procesy biotechnologiczne. Właściwości tak pozyskanych peptydów są podobne do tych, które są produkowane przez ludzki organizm.     

W ten sposób peptydy w kosmetykach są w stanie zwiększyć produkcję kolagenu i elastyny, co skutkuje ujędrnieniem skóry. Skutecznie ją nawilżają, redukują zmarszczki i rozjaśniają przebarwienia.    

Efekty stosowania peptydów na skórę

Peptydy mają wiele właściwości. Dzięki temu tak chętnie są stosowane w pielęgnacji. 

Po zastosowaniu produktów zawierających peptydy można zauważyć wiele efektów. Przede wszystkim peptydy mogą zmniejszać skutki spowodowane procesem starzenia skóry. Peptydy przyczyniają się do niwelowania zmarszczek oraz regeneracji skóry właściwej. 

Jednym z efektów stosowania peptydów jest także zwiększenie ilości kolagenu. Ponadto zauważalnym efektem będzie poprawa nie tylko zdolności naprawczej skóry, ale także jej gospodarki wodnej. 

Reklama

Po zastosowaniu peptydów skóra stanie się ujędrniona i wygładzona. Ponadto będzie można zauważyć ujednolicenie kolorytu oraz rozjaśnienie przebarwień. 

Peptydy - dla kogo?

Peptydy może stosować każdy. Ich stosowanie jest bezpieczne nawet w przypadku cer wrażliwych. 

Peptydy ze względu na swoje właściwości są szczególnie przeznaczone dla cer dojrzałych. Stosowanie produktów pielęgnacyjnych, które zawierają peptydy, sprawdzą się także u osób, których skóra jest zniszczona i odwodniona. 

Dzięki peptydom skóra stanie się nawilżona i jędrna, a jej starzenie zostanie spowolnione. 

Peptydy - jak stosować?

Peptydy można stosować w formie kremów. Najczęściej występują w tych skierowanych do skóry dojrzałej, które mają przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek. Peptydy można również dostarczać skórze za pomocą toników. 

Peptydy można również spotkać w kremach do rąk, a także w produktach do włosów, które wpływają na poprawę ich kondycji oraz mogą rozwiązać problem wypadających włosów. 

Istotne jest to, by peptydów nie łączyć z kwasami AHA i BHA.

Czytaj więcej:

Kwas migdałowy: Właściwości i zastosowanie

Jak wykonać domowy peeling enzymatyczny?

Kolagen i jego właściwości. Dlaczego jest potrzebny?

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama