Reklama

Reklama

Jak zadbać o skórę pod maseczką?

Noszenie maseczek stało się nową codziennością, do której na początku ciężko było nam się przyzwyczaić. Używanie ich w krótkim czasie nie powinno sprawiać dużych problemów naszej skórze, jednak gdy musimy używać ją cały czas, mogą pojawić się problemy skórne. Jak sobie z nimi radzić?

Szkodliwość noszenia maseczki

Pierwszą, żelazną zasadą jest regularne pranie maseczki, jeśli używasz wielorazową. Warto pamiętać, że skóra posiada naturalną florę bakteryjną, a w przypadku niewielkiego dostępu powietrza dochodzi do namnażania się bakterii. Przy zakupie maseczki, należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonana. Najlepsze są te bawełniane, niefarbowane oraz bez żadnych nadruków. Umożliwiają one większy przepływ powietrza. W przypadku przyłbic trzeba pamiętać o jej ciągłej dezynfekcji.

Maski ochronne poprzez wzmożenie wilgotności oraz mnożenie się bakterii mogą wywołać problemy skórne, a także grzybice u osób, które posiadają niską odporność. W wyniku przegrzewania ust, może pojawić się również opryszczka.

Reklama

Jak dbać o skórę pod maseczką?

Kobiety nie powinny nakładać makijażu pod maseczkę. Zatyka on pory, a także sprawi, że powstanie nowe skupisko bakterii. Należy wcześniej oczyścić skórę tonikiem i nałożyć odpowiedni dla cery krem. Po zdjęciu maseczki należy umyć twarz oraz ponownie nałożyć tonik w celu jej oczyszczenia. Działanie to sprawi, że skóra będzie mogła ponownie oddychać.

Zaleca się również minimum raz w tygodniu nałożyć na twarz maseczkę pielęgnującą. Pomoże ona skórze w regeneracji, a także sprawi, że wszelkie preparaty będą się lepiej wchłaniać.

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje