Reklama

Reklama

Jędrność czerp z natury

Kawa, jabłko i zioła pomogą uzyskać ci ciało jak z photoshopa!

Kosmetyki ujędrniające to bogactwo aktywnych substancji, zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. Najlepsze kosmetyki tego typu łączą w sobie osiągnięcia techniki i aktywne składniki zawarte w roślinach oraz owocach. Wśród tych pierwszych znajdziemy różnego rodzaju kompleksy, których skład jest często opatentowany i pilnie strzeżony przez producentów.

Jednak czy można przygotować samodzielnie dobry preparat w domu? Oczywiście! Dodatkowo domowe kosmetyki minimalizują ryzyko alergii i podrażnień. 

Mała czarna ujędrniająca

Wystarczy sięgnąć po kawę. Cztery łyżki kawy wymieszaj z żelem pod prysznic i wmasuj w wilgotną skórę, spłucz chłodną wodą. Kofeina zawarta w niej pomoże ujędrnić skórę.

Reklama

Uwaga! W niektórych kosmetykach reklamowanych jako powiększające piersi, znajdziesz pieprz, jednak nie stosuj go samodzielnie, tylko w gotowych preparatach. 

Jabłko nie do jedzenia

Domową maseczkę ujędrniającą biust lub pupę przygotujesz z jabłka startego na tarce i wymieszanego z mlekiem. Nałóż na ciało i zawiń folią, przykryj ręcznikiem, zmyj po 20 minutach.

Ziołowe natarcie

Domowe maseczki ujędrniające zrobisz też z ziół. Suszone płatki nagietka rozetrzyj z oliwą. Taka maseczka nawilża i napina.
Natomiast dziurawiec działa ściągająco i napinająco. Można go stosować w formie kompresu.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama