Reklama

Reklama

Jesienią włosy potrzebują nawilżenia i zakwaszenia

Z wiekiem włosy stają się coraz bardziej suche, matowe, szorstkie i kapryśne. Ich wymagania zmieniają się też w zależności od pory roku.

Delikatnie oczyszczaj

Stosuj szampon, który zawiera łagodne środki myjące: betainę lub glukozydy. Oczyszczają włosy i skórę, ale nie zmywają ich naturalnej warstwy ochronnej. Kosmetyk ten możesz stosować nawet codziennie. Jeśli skóra głowy ma tendencję do przetłuszczania się, raz na tydzień myj włosy szamponem z mydlnicą lekarską.

Nawadniaj

Włosy odwodnione są szorstkie, matowe oraz problematyczne: puszą się i elektryzują. Dobrze nawilży je stosowanie kosmetyków z gliceryną. Zapobiega odparowywaniu wody z włosów. W nawadnianiu włosów niezawodne są też maski z kolagenem i kwasem hialuronowym. Sprawią, że pasma stają się elastyczne.

Reklama

Domykaj łuski

Po nawilżeniu włosów dobrze jest je zakwasić, czyli zmienić ich pH na 4,5-5,5. Wtedy łuski się domykają, a kosmyki stają się gładkie i lśniące. Raz w tygodniu stosuj maskę zakwaszającą lub octową płukankę. Zakwaszającą płukankę możesz też przygotować sama - wlej łyżkę octu jabłkowego do szklanki z wodą i wymieszaj. Polej nią włosy.

Chroń olejem

Jeśli masz bardzo suche włosy, raz na tydzień stosuj produkty z olejkami: konopnym, makadamia, arganowym. Odżywią pasma, lekko je natłuszczą i pozostawią na nich warstwę ochronną. Gdy przesuszone są tylko końcówki włosów, po umyciu głowy wetrzyj w nie olejek lub suchy olej.

Nafta kosmetyczna – dlaczego warto ją stosować?

Nafta to parafina lub olej mineralny. Powleka włosy i zapobiega odparowywaniu z nich wody. Wygładza pasma i nadaje im blask. Sprawia też, że są miękkie i sypkie. Pamiętaj: nafta może działać drażniąco na skórę głowy - nie trzymaj jej dłużej niż 15 minut. Po spłukaniu, umyj włosy.

Co to jest zabieg keratynowy?

To obecnie najmodniejszy zabieg prostowania i wygładzania włosów. Wykonuje się go w salonach fryzjerskich. Zaraz po nim nawet bardzo puszące się, szorstkie włosy stają się idealnie gładkie i lśniące, jak po użyciu prostownicy. Ale efekt nie jest trwały. Keratyna wypłukuje się przy każdym myciu głowy. Aby trochę opóźnić ten proces, trzeba stosować delikatny szampon, odżywiać włosy i często je natłuszczać olejami. 

Zabieg keratynowy jest dość drogi - cena zaczyna się od 200 zł. Efekt utrzymuje się od trzech do pięciu miesięcy.


Zobacz także:


Reklama

Reklama

Reklama