Reklama

Reklama

Odchudzaj się na urlopie

Ukoisz nie tylko ciało, ale także umysł i duszę. Za jednym zamachem zrzucisz zbędne kilogramy i pozbędziesz się wielu problemów. Na wczasach odchudzających nauczysz się też zdrowo żyć.

To czas, który możesz w całości poświęcić swojemu ciału i zdrowiu. To także dobry moment, by zacząć odpowiednią dietę i wprowadzić w życiu zmiany.

Skonsultuj z lekarzem


O tym, czy jechać nad morze, czy w góry, zadecydować powinien twój stan zdrowia. Warto w tej sprawie skonsultować się z lekarzem i zrobić podstawowe badania, aby nie trzeba było kończyć wczasów zbyt wcześnie. W lesie lub w mieście Zastanów się, jaki rodzaj aktywności najbardziej ci odpowiada. Jeśli lubisz pływać, wybieraj ośrodki z basenem. Gdy wolisz rowerowe wycieczki, a dawno nie jeździłaś, ruszaj raczej na niziny, niż w góry. Lubisz zajęcia w klubie? Wybierz ośrodek z salą sportową. Jesteś miłośniczką historii? Nie jedź w leśną głuszę, miasta z zabytkami są dla ciebie najlepsze.

Reklama

Samotnie czy w grupie?


Jeśli jesteś samotnikiem, jedź na wczasy oferujące programy indywidualne. Osobom towarzyskim bardziej będą odpowiadać zajęcia grupowe, podczas których uczestnicy wzajemnie motywują się i dopingują. Zdaniem terapeutów, ten rodzaj wczasów jest szczególnie ważny także wtedy, gdy jeszcze nie wytworzyłaś nawyku samodzielnych ćwiczeń albo brakuje Ci silnej woli.

Możesz z dzieckiem


Gdy masz mało czasu, połącz wczasy odchudzające z zabiegami upiększającymi, nauką szycia albo zajęciami jogi. Jeśli nie chcesz rozstawać się z rodziną, rozejrzyj się za ośrodkiem organizującym odchudzanie dla par lub wczasy dla mam z dzieckiem. W niektórych ośrodkach w programie odchudzania może uczestniczyć jedna osoba, a druga w tym czasie zwyczajnie wypoczywa.

Podejrzyj kucharza


Aby zgubić kilogramy, oprócz ćwiczeń konieczne jest też właściwe odżywianie. Na wczasach zadba o to dietetyk, który ustala liczbę kalorii dla każdego uczestnika. Warto zapamiętać to menu. Wiele ośrodków organizuje też specjalne kursy uczące zasad zdrowego i dietetycznego odżywiania, aby po powrocie do domu kontynuować rozpoczętą walkę z kilogramami.

Zrób pierwszy krok


Nie oczekuj cudów, w trakcie dwutygodniowych wczasów nie schudniesz 20 kg - możesz zrzucić co najwyżej kilka. Spadek wagi uwarunkowany jest typem sylwetki i skłonnościami do spalania tkanki tłuszczowej. Od czegoś jednak warto zacząć.

Wybierz góry, gdy...Masz problemy z alergiami, niedokrwistością, nadczynnością tarczycy. Pobyt w górach poprawia wentylację płuc i oskrzeli, wzmacnia odporność. Jest dobry dla stawów i kości. Uwaga! Góry nie są dla Ciebie, gdy masz problemy z układem krążenia lub cierpisz na nadciśnienie.

Wybierz morze, gdy...

Zmagasz się z chorobami dróg oddechowych, często zapadasz na zapalenie gardła i zatok przynosowych, a także, gdy cierpisz na przewlekłe zapalenie oskrzeli albo astmę, nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca. Uwaga! Nie jedź nad morze, gdy masz niskie ciśnienie.


Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy