Reklama

Reklama

Solne SPA

Sól, przed którą ostrzegają nas dietetycy, może nam pomóc w utrzymaniu urody ciała. Oczywiście, tylko ta użyta zewnętrznie. Nie tylko nieco powstrzyma czas, ale pomoże też w pokonaniu niektórych problemów zdrowotnych.

Sól soli nierówna

Nie używajmy jednak w tym celu soli, która mamy w kuchennej solniczce. Ta sól jest sztucznie jodowana, drobno zmielona. Do celów kosmetycznych i pielęgnacyjnych zupełnie się nie nadaje. Najlepiej kupić sól z Morza Martwego, pełną mikroelementów, ale nie zawsze mamy takie możliwości. W zupełności zastąpi ją o wiele tańsza sól kamienna z polskich kopalni soli.

Gdzie ją znaleźć? Najczęściej na tych najniższych półkach sklepowych. Jest szara, gruboziarnista, często zbita w twardą bryłkę i niezbyt efektownie opakowana. Nie przejmujmy się tym. Taka sól jest bardzo higroskopijna, wiec wybierzmy w miarę miękką paczkę i przechowujmy w szczelnym słoiku lub bardzo suchym miejscu.

Reklama

Solny peeling

Odświeżające i relaksujące właściwości soli doceniają bywalcy kurortów i ośrodków spa na całym świecie. Możemy sobie wykonać najprostszy zabieg solny w domowym spa. To masaż pillingująco-relaksujący przy użyciu soli. Potrzebna będzie zmoczona wodą kąpielowa rękawica do masażu i garść soli - kamiennej, z Morza Martwego, przywieziona z naturalnych salin z Malty, Portugalii czy Tunezji. W ostateczności może być zakupiona w perfumerii sól do kąpieli.

Zgodnie z zasadą masażu zabieg zaczynamy od łydek i masujemy okrężnymi ruchami coraz wyższe partie ciała. Mocniej masujemy te miejsca, gdzie skóra jest grubsza, czyli uda, ramiona, pośladki, plecy, kolana i łokcie. Delikatniej traktujemy brzuch, zaś biust i dekolt pieszczotliwie. Całe ciało powinno się mocno zaczerwienić, co oznacza, że krew zaczęła szybciej krążyć. Po zabiegu zmywamy skórę zwykle używanym żelem lub mydłem.

Nie zapomnijmy zakończyć seansu aplikacją balsamu na całe ciało. Tak użyta sól złuszcza i pojędrnia skórę, która nabiera ładnego, zdrowego koloru. Pobudza też cyrkulację krwi, łagodząc bóle reumatyczne, różne bóle mięśniowe.

Słona kąpiel

Drugim, równie prostym zabiegiem jest kąpiel solna. Do niezbyt gorącej wody (do 30 st.) dodajemy ok.5 łyżek soli. Aby nie porysować akrylowej wanny - należy sól najpierw dokładnie rozpuścić lub zawiesić w bawełnianym woreczku pod strumieniem wody. Pozostajemy w kąpieli nie dłużej, niż 30 minut, po czym tylko spłukujemy ciało bez użycia środków myjących.

Po takiej kąpieli dobrze jest poleżeć w łóżku przez pół godziny, a najlepiej iść spać. Kąpiele stosujmy 1 - 3 razy w tygodniu, a efekty będą szybko widoczne. Skóra stanie się gładka, przybędzie nam sił, problemy skórne (trądzik) zdecydowanie się zmniejszą.

JD

MWMedia
Dowiedz się więcej na temat: sól | spa | peeling

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy