Reklama

Reklama

Więcej mocy

Włosy nie lubią lata, bo słońce, wiatr, woda morska i chlorowana je wysuszają. Ale od czego są kosmetyki regenerujące! Kiedy wybrać maski i odżywki do spłukiwania, kiedy sięgnąć po spreje i pianki, których spłukiwać nie trzeba?

Odżywki bez spłukiwania

Zwykle mają formę sprejów i pianek - lekkich, łatwych i szybkich w użyciu. Możesz je stosować codziennie, nie obciążają włosów. Najlepiej odżywiają te zdrowe i mało zniszczone, np. z rozdwajającymi się końcówkami. Intensywnie wygładzają, nabłyszczają. Chronią włosy suszone suszarką, wzmacniają słabe, ułatwiają układanie grubych i ciężkich. Te, które zwiększają objętość, są dobre do włosów cienkich. A te z filtrami UV chronią kolor farbowanych, bo filtry pozostają na powierzchni i nie pozwalają blaknąć sztucznym pigmentom.

Maski i odżywki do spłukiwania

Wśród kosmetyków do spłukiwania są odżywki i maski. Pierwsze pomogą włosom cienkim, prostym, przetłuszczającym się. Najbardziej uniwersalne są odżywki nawilżające, bo ułatwiają rozczesywanie, wzmacniają włosy i dodają im blasku. Po bardziej skoncentrowaną, gęstą, odżywczą maskę sięgnij, jeśli twoje włosy łamią się i plączą, są zniszczone zabiegami chemicznymi lub mocno przesuszone przez słońce, wiatr, wodę. Używaj kosmetyku naprzemiennie z odżywką, najwyżej dwa razy w tygodniu.

Reklama

Podstawy pielęgnacji

Kosmetyki odżywcze z serii słonecznych zadziałają na osłabione włosy, nawet jeśli nie byłeś na wakacjach, bo przeznaczone są do szybkiej regeneracji, zawierają mocno stężone składniki.

Włosy farbowane, a szczególnie rozjaśniane na blond, wymagają odżywek z filtrami UV, by nie zmieniały odcienia i nie blakły pod wpływem słońca .

W przypadku włosów ciemnych i zdrowych najlepiej sprawdzą się kosmetyki nawilżające, które podkreślą kolor i dodadzą blasku.

Włosy kręcone i z natury suche latem stają się ekstremalnie przesuszone, potrzebują więc mocnego nawilżania.

Odżywki trzeba nanosić od połowy długości włosów, by nie podrażniły skóry głowy.

Ewa Sarnowicz


Twój Styl
Dowiedz się więcej na temat: włosy | kosmetyki | pielęgnacja włosów | lato

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy