Reklama

Reklama

Karpacz idealny na sporty zimowe

W Kotlinie Jeleniogórskiej, na przedgórzu Karkonoszy, każdy znajdzie coś dla siebie. Usportowieni turyści mają tu doskonałe warunki i do zimowych, i letnich aktywności.

Na zdobycie o każdej porze roku czeka najwyższy szczyt Sudetów, Śnieżka. Zainteresowani historią zamierzchłą i prawie współczesną znajdą wiele ciekawych doznań w starej kopalni i muzeum sportu, a amatorzy spokojnego relaksu mogą się cieszyć dobrodziejstwami termalnych leczniczych wód.

Tutaj nikt nie może się nudzić

Leżący u podnóża Śnieżki Karpacz to obok Zakopanego jedno z dwu miejsc, gdzie zaczęła się turystyka zimowa na terenie dzisiejszej Polski. 

Odkrycie Karpacza należało do saneczkarzy, którzy zjeżdżali na saniach rogatych. 

Do tradycji nawiązują organizowane współcześnie zawody, a najstarsze egzemplarze sań i ciekawą kolekcję nart warto zobaczyć w Muzeum Sportu i Turystyki. 

Reklama

Już w 1913 roku wybudowano tu skocznię. Jej rekord - 94,5 metra - ustanowił Adam Małysz podczas mistrzostw Polski w 2004 roku. Kompleks narciarski Śnieżka to, obok Szrenicy, jedno z dwu miejsc w polskich Karkonoszach, gdzie na poważnie można pojeździć na nartach. 

Nowa kolejka na Kopę oprócz czteroosobowych ławek ciągnie też pod górę gondole, tak że mogą z niej skorzystać i mniej sprawni turyści. Tuż obok znajduje się inny ośrodek narciarski - Biały Jar, znany z zimowych telewizyjnych prognoz pogody. A poza tym w mieście znajduje się jeszcze około 20 innych mniejszych lub większych stoków

Zobacz także: 


Świat & Ludzie
Dowiedz się więcej na temat: karpacz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy