Reklama

Reklama

Pociąg na moście. Najdziwniejszy hotel świata

Od igloo po stare więzienia. Wydawałoby się, że już żaden pomysł na nietypowy hotel nie może nas zaskoczyć, a jednak w RPA zrealizowano projekt, który naprawdę zadziwia.

Hotel The Train on the Bridge jest dokładnie tym, co głosi jego nazwa. To stary pociąg z wagonami z lat 50. stojący na zabytkowym moście Selati, z którego rozciąga się wspaniały widok na Park Narodowy Krugera.

Mogłoby się wydawać, że pociąg zatrzymał się jedynie na chwilę i warto łapać okazje, by zrobić zdjęcia, ale bez obaw. Ten pociąg nigdzie nie odjedzie. Wagony zostały przerobione na 24 luksusowe pokoje. Ceny zaczynają się od około 530 dolarów od osoby za noc. Do dyspozycji gości jest nawet basen, który "zawisł" na moście.

Pomysł może wydawać się dziwaczny, ale ma swoje historyczne uzasadnienie. Kiedy w 1923 roku Koleje Południowoafrykańskie wprowadziły dziewięciodniową wycieczkę kolejową przez Park Narodowy, program obejmował nocny  postój na moście Selati. Most nie jest używany od 1973 roku, więc stworzenie w tym miejscu hotelu nie nastręczało problemów w ruchu kolejowym.

Reklama

Hotel unoszący się nad rzeką Sabie gwarantuje wspaniałe widoki i, co nie mniej ważne, sam nie psuje estetyki otoczenia. Trudno o mniej inwazyjny krajobrazowo projekt. Z oddali widzimy po prostu pociąg na moście.

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama