Reklama

Reklama

Skuś się na Barcelonę

Po Rzymie i Paryżu, to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Europie. Skąd się wzięła jego popularność? Mnóstwo zabytków, życie nocne, piękne plaże, śródziemnomorski klimat i kuchnia to tylko niektóre z atrakcji...

Coraz chętniej w pierwszych dniach wiosny wyjeżdżamy za granicę. Nic dziwnego, bo aż grzech nie skorzystać z okazyjnych ofert lotniczych. Nie odrzucaj więc z góry zagranicznej wycieczki, bo ona jest w zasięgu twojego portfela! Sprawdź, co warto zobaczyć w słonecznej stolicy hiszpańskiej Katalonii.

Elastyczne planowanie

Zanim jednak spakujesz szorty, zdobądź okazyjną ofertę. Przygotuj się na to, że jeśli wyznaczysz sobie sztywny termin wyjazdu, możesz nie znaleźć taniego połączenia.

Dlatego elastycznie podejdź do wyboru dnia wylotu i powrotu. Najtańsze bilety są na samoloty w środku tygodnia. Do Barcelony można już znaleźć okazje za 200 zł w obie strony! Gdy już zdobędziesz wymarzony lot, zadbaj o miejsce do spania: ceny hosteli niedaleko centrum zaczynają się już od 80 zł!

Reklama

To trzeba zobaczyć

Teraz na spokojnie można planować trasy spacerów. Najlepiej podziel sobie wycieczki na te wymagające więcej czasu - np. wjazd kolejką na Montjuic, skąd rozpościera się panorama miasta, lub chodzenie po Barri Gotic, czyli starówce. Obowiązkowo należy przejść się szlakiem architektury Gaudiego - od Sagrada Familia po Park Guell.

Warto również zaplanować nocne spacery, bo Barcelona szybko nie zasypia, a knajpki są czynne do późna. Dodatkowo można zobaczyć niezwykły pokaz fontann przy La Fuente Magica. Wtedy trudno się nie zakochać w "perle Katalonii".

Kaskada

W malowniczym Parku de la Ciutadella turyści podziwiają fontannę przypominającą mały pałac. Wokół znajduje się jeziorko, po którym można popływać łódką.

Barri Gotic

Barcelonę ominęły wojny i pożary, możemy więc podziwiać oryginalną średniowieczną zabudowę, krążąc małymi uliczkami Starego Miasta.

La Rambla

Reprezentacyjny deptak to także centrum małych knajpek, kiosków z pamiątkami oraz straganami z hiszpańskimi smakołykami.

Casa Amatller i Casa Batllo


Sagrada Familia

Świątynia Pokutna Świętej Rodziny, bo tak brzmi jej pełna nazwa, to najbardziej znane dzieło Gaudiego. Monumentalna bazylika jest wciąż niedokończona. Jednak w środku znajdziemy makietę, dzięki której dowiemy się, jak będzie wyglądała w 2028 r., gdy zakończą się prace.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy