Zimowy urlop w gorącym Meksyku. Co warto zobaczyć?

Wielu z nas nie przepada za sezonem narciarskim, poszukuje więc alternatywy na zimowy urlop. Gdy u nas króluje marznący deszcz, śnieżne zaspy i mroźne wiatry, warto wybrać się w miejsce, w którym będziesz mógł się wygrzewać w słońcu. Zabytki Majów, dżungla, baseny cenote i wyjątkowe plaże to tylko ułamek tego, czym kusi nas Meksyk. Sprawdź czego nie możesz przegapić!

Tulum to najbardziej spokojna plażowa miejscowość na Jukatanie. Właśnie tam turyści spragnieni plaż rodem z sennych marzeń znajdą te najpiękniejsze w Meksyku. To jednak nie całe bogactwo jakie można tam zobaczyć. Z pewnością wyjątkową atrakcją są ruiny miasta Majów. Na wysokim klifie znajduje się słynna świątynia Boga Wiatru, jeden z najbardziej charakterystycznych budynków, znany choćby z pocztówek. Okolice Tulum słyną także z innych obiektów, które były bardzo ważne w kulturze Majów. Mowa tutaj o utworzonych w wapiennych skałach studniach, czyli cenotes. Łaknący wrażeń i wyjątkowych widoków nurkując w takich zbiornikach mają szanse zobaczyć niezwykły podwodny świat.

Podczas urlopu szukasz cichej i spokojnej miejscowości? Pobyt w tym mieście doskonałą propozycję dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku.

Ile zapłacisz za bajkowe wczasy w Meksyku? - Sprawdź!

Mexico City

Podczas zwiedzania dowolnego kraju, obowiązkowym puntem w planie wycieczki jest jego stolica. Mexico City to idealna propozycja dla wszystkich  miłośników sztuki i zabytków. Historyczne centrum miasta - Centro Histórico de la Ciudad - jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bogactwo tej dzielnicy jest niezwykłe. Znajdziesz tam ponad 1400 zabytkowych budowli. Szczególnie polecamy wejście do zabytkowej katedry Catedral Metropolitana, największej i najstarszej katedry w Ameryce. Budowana przez trzy stulecia łączy elementy renesansowe, barokowe i neoklasycystyczne.

Wart zobaczenia jest także kompleks położony na ruinach pałacu Azteków - Palcio Nacional. Równie ciekawe jest Narodowe Muzeum Antropologii. Osoby wierzące z pewnością może zainteresować wizyta w Guadalupe, które jest obiektem pielgrzymek ludzi z całego świata. To właśnie tu Matka Boża miała objawić się w XVI w. św. Juanowi Diego Cuauhtlatoatzinowi.

Ile zapłacisz za bajkowe wczasy w Meksyku? - Sprawdź!

Mérida

Zależy ci na poznaniu kultury i tradycji panujących w Meksyku? Wybierz odpoczynek w stolicy i największym mieście na półwyspie Jukatan - Méridzie. Liczne muzea i galerie sztuki pozwolą ci poznać dokładnie miejscową historię.

Trudno o miasto, które jest bardziej przesiąknięte kolonialną historią. Odrestaurowane uliczki oraz domy są śladem po minionych czasach. Warto zwiedzić Museo Casa Montejo, w którym można dotknąć historii. Warto także zwrócić na zbudowany w 1956 roku pomnik ojczyzny, czyli Monumento a’la Patria. Chcesz doświadczyć lokalnego życia z bliska? Koniecznie wybierz się na jeden z największych na Jukatania bazarów Municpal Market.

Mérida to miasto, które zdecydowanie tętni życiem przez całą dobę. Po całodziennym zwiedzaniu możesz zaś spokojnie oddać się urokom nocnego życia. Liczne restauracje oraz bary dadzą niepowtarzalną możliwość by zasmakować w lokalnej kuchni i kulturze.

Ile zapłacisz za bajkowe wczasy w Meksyku? - Sprawdź!

Chichén Itzá

Zaliczane do nowych siedmiu cudów świata Chichén Itzá jest miastem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Położone niedaleko Cancun, zostało założone pomiędzy IV a VI wiekiem przez Majów. Zachowane zabytki tylko w części południowej i zachodniej są związane z ich kulturą. Część północna bowiem łączy się z późniejszą kulturą Tolteków.

Z uwagi na fakt, że Chichén Itzá jest jedna z największych atrakcji Meksyku, jest też jednym z bardziej zatłoczonych miejsc. Mimo tej niedogodności, jest jednym z obowiązkowych punktów zwiedzania Meksyku. Oprócz słynnego grobowca w kształcie piramidy schodkowej, można tam także zobaczyć wyjątkową budowlę, która w świecie Majów sprawowała funkcję obserwatorium astronomicznego. Na czym polega jej wyjątkowość? Została zaprojektowana w taki sposób, aby promienie słoneczne wpadały do jej wnętrza tylko dwa razy w roku - 21 marca i 21 września.

Ile zapłacisz za bajkowe wczasy w Meksyku? - Sprawdź!

Artykuł powstał we współpracy z biurem podróży Rainbow

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje