Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Miłość w kuchni

Chcesz poprawić relacje w związku lub dodać mu pikanterii? Gotuj ze swoim partnerem. To łączy!

Przez żołądek do serca. Tak mówi stare przysłowie. Ale czy to rzeczywiście prawda? Czy relacje damsko- -męskie można wzmocnić lub nawet zbudować w kuchni? 

Jedzenie kojarzy nam się z miłymi wydarzeniami. 

Na randki chodzimy do restauracji, najważniejsze momenty naszego życia: wesela, chrzciny czy święta spędzamy przy stole, suto zastawionym potrawami. Jest coś magicznego, wzbudzającego czułość i miłość w przygotowywaniu posiłku dla kogoś nam drogiego, a później obserwowanie z zadowoleniem, że temu komuś to smakuje! 

Reklama

Wspólne gotowanie może zbliżyć, ale także poróżnić. 

To zależy, na ile jesteśmy otwarci na zaangażowanie innych osób w pomoc w kuchni. Warto ustalić zasady, kto kroi marchewkę, a kto soli zupę. Wtedy, nawet jeśli początkowo wolałaś gotować sama, może się okazać, że czas spędzony przy tej czynności to tak naprawdę przyjemność. Jest okazja do rozmowy, opowiedzenia sobie o minionym dniu. A podział obowiązków przychodzi spontanicznie i naturalnie. Taki posiłek, przygotowany wspólnymi siłami, na pewno będzie smakował dużo lepiej. 

Chociaż raz dziennie siądź przy stole z najbliższymi. 

Nie ma znaczenia, który z posiłków będziecie celebrować. Warto jednak ustalić wspólne rytuały, na które będziecie czekać z niecierpliwością. Te chwile mają w sobie wyjątkową moc. Sprawiają przyjemność zarówno tobie jak i twojej rodzinie. Czas, który spędzicie razem scali i umocni wasze relacje.

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy