Reklama
SHOW - magazyn o gwiazdach

Urok warkoczy

Znając trzy podstawowe sploty: francuski i holenderski i kłos, możesz stworzyć dziesiątki imponujących fryzur. Podpatrujemy gwiazdy i podpowiadamy, jak odtworzyć ich stylizacje.

Awangardowy luźny kłosek

To efektowne upięcie bazuje na tzw. "rybim ogonie" czy kłosku. Żeby wykonać warkocz, podziel włosy na dwie części. Następnie przełóż cienkie pasmo z zewnątrz jednej ku środkowi, i połącz je z włosami po drugiej stronie.

Zrób to samo po przeciwnej stronie i powtarzaj aż powstanie splot.

W wariancie wybranym przez Jessikę Chastain warkocz jest bardzo luźny, dzięki czemu imponuje objętością.

Koczek z dobieranym

Klasyczny dobierany warkocz może być mało efektowny, jeśli włosy są zbyt krótkie lub cieniowane. Chyba że jak Emma Watson zapleciesz go nie na całej długości.

Reklama

Warkocz francuski zacznij splatać od czubka głowy z trzech cienkich pasm. Krzyżuj je kolejno na górze i dobieraj z zewnątrz kolejne. Splot musi być luźny.

Kiedy poczujesz, że włosy dalej nie dają się splatać i wypadają z warkocza, zaczesz je ku środkowi i zwiń końcówki w luźny koczek. Podepnij kosmyki biżuteryjnymi spinkami i utrwal lakierem.

Wianek z trzech holendrów

Zrób asymetryczny przedziałek z lewej strony i od niej zacznij robienie warkocza holenderskiego. Od dobieranego różni się tym, że pasma przekładasz pod spodem.

Zaplataj warkocz ku tyłowi, a następnie "zakręć" ku przodowi. Podepnij końce wsuwkami. Z drugiej strony najpierw zapleć cieńszego holendra przy linii włosów, a następnie stwórz trzeci warkocz z pozostałych pasm.

Schowaj koniec cieńszego splotu pod grubszy, podepnij starannie wsuwkami i spryskaj lakierem.

Francuski z twistem

W tym upięciu łączą się warkocz francuski i tzw. banan, czyli francuski kok. Podziel włosy na trzy pasma: szerokie pośrodku, cieńsze po bokach. Od tyłu głowy zacznij zaplatanie "francuza" z szerszego pasma. Koniec warkocza podepnij pod spód.

Włosy z przodu zaczesz na lewą stronę. Lokówką możesz tu stworzyć falę w stylu retro.

Zwiń włosy z dwóch stron w ciasne twisty, po czym dokładnie je podepnij.

SHOW 12/2017

Show
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy