Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Wyszczuplamy talię

Podkreślaj ją nawet, gdy nie masz zgrabnego wcięcia w pasie. Każda sylwetka wygląda wtedy szczuplej i bardziej kobieco. Oto sześć sposobów, jak to zrobić.

Sukienka w klosz

Reese Witherspoon (40) dba o dietę, dużo trenuje... Robi wszystko, by ujarzmić swoją sylwetkę typu jabłko. Oprócz pracy na siłowni, pomaga sobie strojem. Sukienka lub spódnica o lekko rozkloszowanym kroju (w duecie z przylegającą górą) to niezawodny sposób na wymodelowanie talii. Dopasowana sukienka jest bardziej ryzykowna, ale, używając bielizny korygującej, uzyskasz świetny efekt. Wzmocni go cienki paseczek, kierujący wzrok na najszczuplejsze miejsce w talii.

Taliowany żakiet

Nawet jeśli masz sylwetkę pozbawioną wcięcia (typu jabłko, cegła lub kielich), taliowany żakiet stworzy jej iluzję. Powinien być jednorzędowy, z zapięciem na jeden guzik. Najlepiej, by sięgał bioder i miał wąskie klapy. Ważne są też tzw. "cięcia skośne": skośnie ułożone klapy od kieszeni i rozszerzające się ku dołowi poły marynarki. Uwaga! Taliowana marynarka nie oznacza obcisłej. Musi się swobodnie zapinać. Nawet jeśli z powodu wystającego brzucha zwykle nosisz ją rozpiętą.

Reklama

Mocny kontrast na wysokości talii

Wykorzystaj kolory lub wzory. Wybierz sukienkę, tunikę lub bluzkę, która na wysokości talii ma widoczne przejście z jednego deseniu w drugi. Dobry będzie też zestaw w kontrastujących ze sobą kolorach. Bluzka musi być włożona w spódnicę na wysokości talii. Możesz jeszcze dodać szeroki pasek.

Wstawki modelujące

Szczuplejszym paniom, które nie mogą się pochwalić wyraźnym wcięciem w pasie (sylwetka typu kolumna, rożek), polecamy sukienki, które modelują sylwetkę za pomocą wstawek po bokach. One stworzą iluzję mocno wciętej, smukłej talii. Skośne linie na wstawkach jeszcze bardziej wzmocnią ten efekt.

Bielizna korygująca

Gorset i pas wyszczuplający sprawdzają się po porodzie, przy lekkiej nadwadze lub gdy masz sylwetkę typu kielich, rożek, kolumna. Nie polecamy ich kobietom bardzo otyłym. Za to majtki wyszczuplające są dla wszystkich.

Pasek podkreślający talię

Najprostszy i najbardziej uniwersalny sposób na zaznaczenie talii. Pasek można nosić do prostej sukienki i spódnicy, ale też przewiązać nim blezer, żakiet czy koszulę. Może być wykonany ze skóry lub z tkaniny. Aby dobrze pełnił swoją funkcję, powinien być w miarę szeroki. Nie zakładaj go jednak do obcisłej sukienki i nie noś szerokiego paska, jeśli masz duży biust.

SHOW 15/2016

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy