Reklama
Szkoła bliskości

Te pozycje seksualne cię wyleczą

Prezentujemy siedem pozycji seksualnych dla kobiet, które według współczesnego mistrza taoistycznego, Mantaka Chia, wywierając ucisk na różne części narządów płciowych, mają działanie lecznicze, podobnie jak masaż określonych miejsc.

Refleksologia jest formą terapii holistycznej. Polega na uciskaniu odpowiednich punktów zwanych refleksami, które znajdują się na stopach, rękach oraz twarzy. Według zwolenników tej metody każdemu z tych punktów odpowiada określony organ, narząd wewnętrzny bądź część ciała.

Według osób zajmujących się tą metodą poprzez uciskanie tych miejsc za pomocą kciuka i palców, poprawia się krążenie i stymuluje układ nerwowy, w celu uregulowania zaburzonych funkcji organizmu. Refleksolodzy twierdzą, że wspomaga się w ten sposób naturalny proces samoleczenia.

Reklama

Jedną z odmian refleksologii jest refleksologia rozkoszy. Wykorzystuje ona energię seksualną, która oddziałuje na nasze zdrowie, stan umysłu oraz stan ducha. Chińscy mistrzowie Tao utrzymują, że współżycie jest nie tylko źródłem rozkoszy i doświadczania bliskości, ale również drogą do długowieczności. Z kolei energia seksualna, w połączeniu z miłością stanowi najpotężniejszy ze wszystkich impulsów, który wpływa na nas niezwykle korzystnie, pod warunkiem, że mądrze się z niej korzysta.

Refleksologia dla rozkoszy ma polegać na odkrywaniu równowagi i harmonii w nas samych i w naszych związkach. Zatem filozofia Tao zakłada, że kobieta i mężczyzna mają się równoważyć, co oznacza, że powinniśmy szanować różnice między nami i traktować to, że czujemy inaczej i jesteśmy inni, jako coś naturalnego. Większość konfliktów w związkach bierze się z oczekiwań, że druga osoba będzie taka sama, jak my. A jest to przecież zwyczajnie niemożliwe. Jeśli natomiast owe różnice szanujemy, związek się rozwija i zwiększa się bliskość między partnerami. Zatem refleksologia ma, poza zdrowotnymi korzyściami, harmonizować te napięcia męsko-damskie na poziomie energii.

Doskonałe do tego celu są lecznicze pozycje seksualne, które opierają się na wykorzystaniu różnych sfer refleksologicznych penisa i waginy, dzięki czemu współżycie seksualne sprzyja uporaniu się z konkretnymi problemami zdrowotnymi. Jak to działa? Poszczególne pozycje seksualne wywierają ucisk na różne części narządów płciowych, w zależności od tego, która część ciała wymaga uzdrowienia.

Lecznicze pozycje seksualne dla kobiet

1. Kobieta leży na plecach, nad nią mężczyzna. Kobieta wykonuje okrężne ruchy miednicą, zgodne z ruchem wskazówek zegara, jak i w kierunku przeciwnym. Mężczyzna pozostaje w tej pozycji tak długo, póki partnerka nie osiągnie zaspokojenia. Penetracja powinna być głęboka. Orgazm nie jest warunkiem wystąpienia efektu zdrowotnego, ani celem ćwiczenia. Pozycja polecana jest przy wyczerpaniu, rozmytym widzeniu, nadmiernym poceniu się, częstym omdlewaniu, palpitacjach serca.  

2. Kobieta leży na plecach i oplata nogami uda partnera, który jest na górze i podpiera się na rękach i kolanach. Wprowadza penisa tylko na cztery do pięciu centymetrów w głąb. Kobieta również wykonuje okrężne ruchy, jak w pierwszej pozycji, tak długo, jak jest jej przyjemnie. Penetracja jest płytka, co oznacza, że mężczyzna stymuluje tylko te strefy refleksologiczne, które odpowiadają za poprawną pracę trzustki i wątroby, płuc oraz serca. Pozycja polecana diabetykom, pomaga w uderzeniach gorąca i bólach stawów.

3. Kobieta kładzie się na plecach, oplatając mężczyznę nogami na wysokości jego bioder i wykonuje biodrami ruchy okrężne, raz w jedną, raz w drugą stronę, tak długo, jak jest jej z tym dobrze. On penetruje kobietę do połowy głębokości, podparty dłońmi i kolanami. Pozycja korzystnie wpływa na żołądek, śledzionę i narządy kobiece, a także pomocna przy problemach z trawieniem.

4. Kolejna pozycja pomaga w przypadku zatrzymania wody w organizmie, dolegliwościach nerek i pęcherza moczowego oraz problemów z przysadką mózgową. Mężczyzna leży na plecach, kobieta klęczy zwrócona twarzą do jego stóp. Mężczyzna wprowadza tylko żołądź członka. Kobieta, podobnie jak w poprzednich ćwiczeniach, wykonuje okrężne ruchy miednicą w obu kierunkach, do momentu, kiedy przestaje czuć się komfortowo.

5. Mężczyzna zajmuje pozycję leżącą na plecach, kobieta siada na niego okrakiem, zwróceni twarzą do siebie. Penetracja jest na przemian płytka i głęboka. Kobieta wykonuje krążenie miednicą. W ten sposób masowana jest cała pochwa. Pozycja ta jest korzystna dla układu nerwowego, wątroby i wzroku, pomocna przy wrzodach. Wiele kobiet na problemy neurologiczne, cykl menstruacyjny może wywołać zaburzenia równowagi hormonalnej Pozy, co odbija się na układzie nerwowym. Ta pozycja pomaga je przezwyciężyć.

6. Mężczyzna leży rozluźniony na plecach, a kobieta klęczy wsparta na jednym łokciu. Przytrzymuje członka nie pozwalając penetrować mężczyźnie głębiej, niż do połowy. Przy tej pozycji również wykonuje okrężne ruchy. Szósta pozycja przeciwdziała blokadom energii, bólom głowy,  słabemu krążeniu oraz problemom menstruacyjnym.

7. W tej pozycji kobieta kładzie się na plecach, kolana ma podciągnięte do klatki piersiowej, a stopy uniesione do góry i położone na barkach partnera. Mężczyzna opiera się na kolanach. Penetracja jest głęboka. Mężczyzna pozostaje w bezrucju, z kolei kobieta wykonuje okrężne ruchy. Pozycja ta pomaga na niedokrwistość, wskazana jest dla kobiet o słabym krążeniu oraz przy bladej wysuszonej cerze.

Powyższe pozycje należy stosować dziewięć razy dziennie przez maksymalnie dziesięć dni. Podczas ćwiczeń w każdej pozycji nie powinno dojść do ejakulacji u mężczyzny, dlatego musi on informować partnerkę, kiedy zwolnić tempo.

Tu przeczytasz o leczniczych pozycjach seksualnych dla mężczyzn

***

Tekst powstał na podst. książki "Refleksologia dla rozkoszy", Mantak Chia, William U. Wei; Czarna Owca; Warszawa 2010

Zobacz również:

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama