Reklama

Reklama

Kolej lepszych podróży. Tysiące kilometrów z ERTMS

Co wyróżnia dobrą podróż? Wygoda, bezpieczeństwo i krótki czas przejazdu. Z myślą o tym PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują inwestycje, które sprawiają, że codzienne podróże, np. do pracy, na uczelnię czy rodzinne spotkania stają się lepsze.

Pasażerowie zyskują przejazdy z wygodnych, zmodernizowanych, dostępnych dla wszystkich stacji i przystanków, które stanowią ważne węzły przesiadkowe, ułatwiające komunikację w aglomeracjach i między regionami. Kolejowa infrastruktura staje się coraz bardziej nowoczesna. To sprawia, że z roku na rok coraz więcej osób na podróż wybiera kolej - po to, by bezpiecznie, wygodnie i szybko dotrzeć do wybranego celu.

Dodatkowo na blisko 1000 km zmodernizowanych linii kolejowych wdrażane są nowoczesne technologie - takie jak ERTMS, czyli Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym, który umożliwia wykorzystanie potencjału kolei w jeszcze lepszy sposób. System ERTMS zabudowywany jest już na liniach kolejowych - E20 od Kunowic przez Poznań, Warszawę do Terespola, E30 od Zgorzelca do Węglińca oraz z Krakowa do Rzeszowa i E59 z Poznania do Wrocławia. Wszystko to z myślą o atrakcyjniejszych podróżach.

Reklama

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy