Reklama

Reklama

Urządzenie IPL: Jak wybrać najlepsze?

Każda kobieta marzy o tym, aby raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosków. Metod depilacji jest wiele, ale nie wszystkie są tak samo skuteczne. Depilacja woskiem jest bolesna, jednorazowych golarek trzeba używać codziennie, kremy do depilacji mogą powodować podrażnia, a depilacja laserowa w salonie jest dość kosztowna i czasochłonna. Czy jest jakaś alternatywa?

Na szczęście z pomocą przychodzi urządzenie do depilacji IPL. Dzięki niemu skutecznie, bezpiecznie i wygodnie pozbędziesz się niechcianego owłosienia na bardzo, bardzo długo. Urządzeń tego typu jest na rynku coraz więcej, dlatego zanim zdecydujesz się na zakup, dokładnie porównaj każdy z nich. Oto kilka wskazówek.

Urządzenie IPL - główne cechy

Depilatory IPL opierają swoje działanie na technologii impulsów świetlnych - emitują promienie o różnej długości fal skierowane do cebulek włosów. Metoda jest całkowicie bezbolesna i bezpieczna, ponieważ światło dociera bezpośrednio do włosów, nie uszkadzając przy tym innych struktur (np. skóry). Dzięki tej technologii zabieg można wykonywać samodzielnie w domu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kobiety mają różne odcienie skóry i różny kolor włosków (a to do nich należy dopasować natężenie impulsu świetlnego). Jeśli impuls będzie zbyt silny, zabieg może okazać się bolesny.

Reklama

Dlatego ważne jest, aby urządzenie IPL było wyposażone w czujnik, który pomoże dobrać odpowiednie natężenie światła. Jeszcze lepiej, jeśli posiada również możliwość manualnej regulacji natężenia światła. Te dwie opcje gwarantują bezpieczną i skuteczną depilację.

Bezpieczeństwo i nasadki

Sprzęt musi być przede wszystkim bezpieczny. Na tę kwestią wpływa jakość i odpowiedni dobór nasadek. Końcówki różnią się od siebie rozmiarem okienek, przez które emitowane jest światło, ich kształtem oraz filtrami. Im większe okienko, tym szybciej wykonasz zabieg. Kształt i rozmiar okienek pozwalają dopasować używaną nasadkę do depilowanego obszaru ciała.

Bardzo istotne są też filtry. Urządzenia tego typu wyposażone są w lampę błyskową, która emituje promieniowanie UV. Promienie są emitowane podczas jednego rozbłysku, ale jedynie światło pomarańczowe, podczerwone i czerwone jest w stanie wniknąć w skórę tak głęboko, by skutecznie zahamować odrost włosa, dlatego dobry produkt powinien być wyposażony w czerwone lub pomarańczowe filtry.

Skuteczność i wydajność

Warto porównać dostępne na rynku urządzenia pod kątem ich żywotności. Producenci posługują się zazwyczaj liczbą "błysków" (od 50 tys. do nawet 300 tys.).Należy jednak pamiętać, że sama liczba "błysków" nie wystarcza. Należy porównać ją  z rozmiarem okienka (od 1 do nawet 4.1 cm2) oraz rekomendowaną częstotliwością zabiegów, czyli liczbą błysków, którą należy wykonać, aby osiągnąć i utrzymać efekt (zabiegi można wykonywać od raz w tygodniu do raz na dwa miesiące. Aby ułatwić ten proces, producenci określają czasem żywotność w latach.

Warto także zwrócić uwagę na obiecywaną skuteczność redukcji włosków w czasie.

Bezprzewodowy czy na kablu?

Za kupnem modelu bezprzewodowego przemawia przede wszystkim wygoda jego użytkowania. Pamiętaj, że zabieg możesz wykonać w każdym miejscu, np. przed telewizorem albo w czasie wakacji na leżaku. W takich warunkach świetnie sprawdzi się urządzenie bezprzewodowe. Jednak każdy akumulator kiedyś się rozładuje. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest korzystanie z urządzenia, które umożliwia zarówno depilację bezprzewodową, jak i po podłączeniu do gniazdka.  

Dodatkowe akcesoria

Zanim zdecydujesz się na zakup sprawdź, czy urządzenie posiada dodatkowe nakładki do depilacji, które ułatwiają zabiegi w miejscach wrażliwych. To ważne, ponieważ na każdej części ciała włosy są nieco inne, a skóra na nogach inaczej reaguje na ból niż np. ta pod pachami. Dlatego też, aby dobrze wykonać zabieg depilacji, powinnaś inaczej potraktować uda, łydki, pachy czy okolice bikini.

W zależności od ceny danego modelu może to być jedna nasadka, trzy a nawet cztery. Czym się różnią? Końcówka do okolic bikini jest przystosowana do usuwania twardszych i mocniejszych włosów, natomiast nakładka do twarzy wyposażona jest w odpowiedni filtr, który pozwala bezpiecznie depilować okolice nad górną wargą i podbródek.

Żywotność lampy

Przed kupnem urządzenia IPL sprawdź także jak wygląda kwestia zużywania się jego poszczególnych elementów. Chodzi przede wszystkim o lampę, ponieważ brak potrzeby wymiany lamp to też brak ukrytych kosztów. Najlepsze depilatory na rynku wyposażone są w lampy, które bez problemu wystarczają nawet na dwadzieścia lat użytkowania. 

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje