Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Make-up pod okulary

Szkła zmieniają wygląd pomalowanych oczu, więc musisz ostrożnie oswajać makijażowe trendy. Jakich zasad się trzymać, radzi ekspertka.

Dla minusów: Łącz jasne i ciemne cienie

Jeśli cierpisz na krótkowzroczność, twoje okulary "zmniejszają" oczy. Dlatego musisz stosować triki, które optycznie je powiększą. Nie bój się, że przesadziłaś: kiedy założysz szkła, efekt będzie piorunujący! Skup się przede wszystkim na rozjaśnieniu powiek.

Zacznij od bazy. Może nią być zarówno specjalistyczny kosmetyk przeznaczony do stosowania pod cienie, jak też korektor. Na wewnętrzne kąciki oczu i na powieki ruchome nałóż rozświetlający cień: to "otworzy" oczy!

Reklama

Użyj brązowego cienia. To kolejna sztuczka, dzięki której oczy staną się bardziej wyraziste. Nałóż brąz w załamaniach powiek górnych, a także zaaplikuj go wzdłuż powiek dolnych, tak aby stworzył ładne obramowanie oczu.

Czas na cielistą kredkę. Nałożenie jej na wodną linię nie tylko "odświeża" spojrzenie, ale też optycznie powiększa oczy. 4Pomaluj rzęsy. Wybierz maskarę, która imituje efekt sztucznych rzęs. Załóż okulary i podziwiaj swój makijaż!

Dla plusów: Korektor w duecie z cieniem do powiek

Okulary ze szkłami "+" optycznie powiększają oczy. Teoretycznie powinna to być dobra wiadomość, bo duże oczy uchodzą za bardziej seksowne. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że taki rodzaj szkieł powiększa również... zmarszczki wokół oczu oraz sińce pod nimi. Zatem zadaniem osób dalekowzrocznych będzie "zmniejszenie" oczu oraz rozjaśnienie ich okolic.

Sięgnij po kryjący korektor rozświetlający. Najlepiej wklep go palcem - lepiej wtopi się w skórę i efekt będzie naturalniejszy. Pigmenty zawarte w kosmetyku pięknie odbijają światło i dzięki temu ukrywają zmarszczki.

Pomaluj powieki. Nie musisz się bać, że ciemny kolor cienia pomniejszy oczy - w twoim przypadku może to działać na plus! Dlatego na powieki ruchome nałóż cień w swoim ulubionym kolorze. Lubisz jasne odcienie? Lepiej wybrać matowy.

Brązową kredkę nałóż na linię wodną. Następnie starannie wytuszuj rzęsy pogrubiającą maskarą.

SHOW 22/2017

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy