Reklama

Reklama

Ułatwienia dla łowców zakupowych okazji. Z czego warto korzystać?

Olbrzymia popularność smartfonów i internetu sprawia, że wszyscy poszukiwacze sklepowych okazji mogą dziś robić zakupy szybciej i taniej, oszczędzając swój czas i pieniądze. Sieć pozwala znaleźć najkorzystniejsze oferty w mgnieniu oka – i to minimalnym nakładem sił – trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać i z jakich ułatwień skorzystać.

Płatności mobilne na miarę XXI w.

Dzięki urządzeniom przenośnym (tabletom, phabletom, smartfonom, a nawet smartwatchom z funkcją płatności mobilnych) oraz nowoczesnej bankowości elektronicznej, za zakupy można dziś płacić błyskawicznie. Wystarczy tylko, że urządzenie, z którego korzystamy, zdolne jest obsługiwać płatności zbliżeniowe lub posiadamy bankową aplikację mobilną obsługującą płatności BLIK. Banki udostępniają dziś swoim klientom rozmaite rozwiązania ułatwiające życie i aplikacje mobilne z wieloma funkcjami, nie tylko bankowymi, jak np. zakup biletu komunikacji miejskiej czy automatyczna płatność za autostradę. Proponują też rozwiązania umożliwiające wypłatę gotówki z bankomatu lub zapłatę za wybrane towary bez konieczności sięgania po klasyczną kartę płatniczą.

Reklama

Tego rodzaju rozwiązania pozwalają uniknąć długiego stania w kolejkach, a na pewno - zaoszczędzić czas, jaki po każdych zakupach musimy siłą rzeczy spędzić przy kasie. Wiele z nich działa bowiem zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie.

Cashback, czyli oszczędzaj na zakupach

Jeśli poszukujemy okazji w Internecie, powinniśmy zwracać uwagę, czy e-sklepy, w których planujemy zrobić zakupy, oferują dostęp do coraz popularniejszej usługi cashback. To właśnie dzięki niej część pieniędzy, które wydamy na zakup towarów, zostanie automatycznie zwrócona na nasze konto (wysokość takiego zwrotu wynosi zwykle od 2 do nawet 20 proc. kwoty z paragonu).

Oznacza to, że im więcej pieniędzy zostawimy w sklepie, tym więcej środków otrzymamy z powrotem. Usługę cashback wspiera w tej chwili olbrzymia liczba sklepów internetowych oraz współpracujących z nimi platform zakupowych - takich jak np. aplikacja goodie (pozwalającauzyskać zwrot gotówki w ramach usługi cashback w blisko 1000 e-sklepów). Wystarczy, że po zarejestrowaniu się w aplikacji skorzystamy z zakładki cashback i wybierzemy markę, w której chcemy zrobić zakupy, a następnie przejdziemy na stronę e-sklepu wybranej marki. Kwota zwrotu będzie widoczna w aplikacji po około 24 godzinach. W ten sposób zarabiamy bez konieczności posiadania kuponów czy dedykowanych kodów rabatowych.

Cashback - na światowych rynkach dostępny już od prawie 20 lat (a w Polsce od ponad dekady) - to znakomity, a przede wszystkim łatwy i niewymagający wysiłku sposób na poczynienie znacznych oszczędności. Usługę docenią z pewnością wszyscy internauci, którzy zakupy w e-sklepach robią przynajmniej kilka razy w miesiącu. O tym, na co zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można wydać, nawet nie wspominamy - jesteśmy bowiem przekonani, że miłośnicy zakupów sami będą najlepiej wiedzieli, co z nimi zrobić.

Karta kredytowa

Choć karta kredytowa w kontekście udogodnień omawianych w niniejszym tekście prezentuje się już jako rozwiązanie odrobinę niedzisiejsze, to takiemu przekonaniu trzeba koniecznie zadać kłam. Nowoczesna karta płatnicza to przecież nie tylko szybkie i łatwe płatności (realizowane zbliżeniowo lub za pomocą aplikacji mobilnej), ale także dostęp do rabatów i wielu ofert specjalnych. Dobrą propozycją dla wszystkich łowców promocji będzie na przykład karta kredytowa Millennium Impresja o wskaźniku RRSO na poziomie 14,55 proc. i zwrotem do 5% wydatków na zakupy realizowane u partnerów karty.

Daje ona swym użytkownikom także możliwość skorzystania z pakietu assistance, oferującego kompleksowe wsparcie w nieprzewidzianych losowych sytuacjach, takich jak awaria samochodu, nieplanowany remont lub choroba. Karta ma jeszcze i tę podstawową zaletę, że zapewnia poczucie komfortu i bezpieczeństwa finansowego. Przyjdzie się nam o tym przekonać, gdy będziemy zmuszeni zrobić nagle większe zakupy. Dzięki karcie kredytowej będziemy mogli za nie wówczas zapłacić nawet wtedy, gdy nasze kieszenie będą akurat świeciły pustkami. Nowoczesna karta kredytowa jest więc swoistą "poduszką finansową" pozwalającą zapomnieć o stresie nawet w najmniej sprzyjających okolicznościach.

Strony z promocjami

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się dziś wśród Polaków internetowe platformy zakupowe, takie jak (wspomniane już nieco wcześniej) goodie.pl. Nic dziwnego: gromadzą one informacje o promocjach, zniżkach i wyprzedażach prowadzonych w danym czasie przez popularne marki czy sklepy. Pozwalają przy tym właściwie od ręki założyć karty lojalnościowe, dzięki którym zyskamy dostęp do limitowanych ofert. Atrakcyjność tego rodzaju platform polega na tym, że za ich pomocą sporządzimy spersonalizowane listy zakupowe oraz przejrzymy gazetki publikowane cyklicznie przez popularne sieci handlowe.

Serwisy tego rodzaju mogą nam ponadto podpowiedzieć - na przykład na podstawie naszych danych geolokalizacyjnych - gdzie w najbliższej okolicy zrobimy najtańsze i najkorzystniejsze zakupy. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale również czas, który w innych okolicznościach musielibyśmy poświęcić na wędrówki po sklepach, porównywanie cen i żmudne poszukiwanie najbardziej interesujących ofert.

 

Nota prawna :

Przykład reprezentatywny dla kart kredytowych Millennium Visa/Mastercard Impresja: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14,55%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 4500,00 zł, całkowita kwota do zapłaty: 4876,43 zł, oprocentowanie zmienne 10%, całkowity koszt kredytu: 376,43 zł (w tym: suma opłat miesięcznych za obsługę karty kredytowej 87,89 zł, odsetki 288,54 zł), przy założeniu, że przyznany limit kredytowy zostaje wypłacony od razu w pełnej wysokości w trybie transakcji bezgotówkowej i jest spłacany w 12 miesięcznych równych ratach w wysokości 406,36 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.06.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. Bank każdorazowo ocenia zdolność i wiarygodność kredytową Wnioskodawcy przed przyznaniem karty kredytowej; w uzasadnionych przypadkach może odmówić przyznania karty. Do karty oferowane jest opcjonalne, odpłatne ubezpieczenie "Pakiet Assistance Impresja". Opłaty, oprocentowanie oraz inne szczegóły zawarte są w Cenniku usług - karty kredytowe, Regulaminie kart kredytowych wydawanych przez Bank Millennium S.A., Regulaminie sprzedaży premiowej towarów lub usług nabytych za pośrednictwem karty kredytowej "Millennium Mastercard Impresja" wydawanej przez Bank Millennium S.A. "MONEYBACK", Regulaminie sprzedaży premiowej towarów lub usług nabytych za pośrednictwem karty kredytowej "Millennium Visa Impresja" wydawanej przez Bank Millennium S.A. "MONEYBACK", Regulaminie Programu "Premia do 5% w postaci e-Bonu za zakupy w poniedziałki i piątki z kartą kredytową Millennium Impresja w 2019 roku", warunkach ubezpieczenia "Pakiet Assistance Impresja", Karcie produktu - Pakiet Assistance Impresja, dostępnych w placówkach Banku oraz na stronie www.bankmillennium. pl. Szczegóły oferty dostępne również w TeleMillennium pod numerem 801 331 331.

Informacje na temat goodie, w tym "Regulamin korzystania z Platformy goodie.pl przez użytkowników" dostępne są na stronie goodie.pl. Administratorem platformy zniżkowej goodie jest Millennium Goodie Sp. z o.o.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy