Reklama

Reklama

Hej od Krakowa

Płyta "Hej Od Krakowa" powstała z myślą o mieście Kraków i jego mieszkańcach. Wesołe brzmienia i interpretacje muzyczne powodują odruchowo uśmiech na twarzy - zachwala jeden z twórców, Michał Siarzewski.

Czym jest akcja "Hej od Krakowa"

Podstawową ideą akcji "Hej od Krakowa" jest pomoc w promowaniu i starcie młodych artystów, w szczególności związanych z  Krakowem. Pomysłodawcy akcji chcą, aby ten nowy krakowski projekt stał się cyklicznym wydarzeniem.

Twórcy łączą promocję artystów z promowaniem Krakowa pod każdym względem: kulturalnym, turystycznym, biznesowym oraz nowoczesnym podejścia do biznesu, wspierającego artystów. Zatem promują artystów, promujemy Kraków, promujemy krakowskich przedsiębiorców.

Ludzie zaangażowani w projekt

Nina Wertz - Wokalistka, pomysłodawczyni oraz kierownik produkcji muzycznej płyty "Hej Od Krakowa". W 2011 roku współpracowała z Marylą Rodowicz w ramach trasy koncertowej promującej płytę pt. "50". Wystąpiła w Opolu i na Sopot TOP TRENDY Festiwal razem z Marylą. Współpracowała również z Jackiem Zielińskim z zespołu Skaldowie przy okazji tworzenia płyty "Hej Od Krakowa", rezultatem czego jest duet w piosence "Od Krakowa jadę".

Reklama

Michał Siarzewski - właściciel Grupy Esseco.org oraz marki ITFB.co. Kreator kampanii "Hej Od Krakowa", fotograf, specjalista SEO. Propaguje zasadę biznesu odpowiedzialnego społecznie.

Jacek Zieliński - wokalista, skrzypek, jeden z liderów zespołu Skaldowie. Na płycie zaśpiewa w duecie z Niną Wertz rytmiczną piosenkę "Od Krakowa jadę", zaaranżowaną w stylu retro.

Jarosław Olszewski - pianista, autor aranżacji i realizator dźwięku na płycie "Hej Od Krakowa". Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu oraz Studium Realizacji Dźwięku w Krakowie. Ma za sobą liczne wygrane konkursy pianistyczne. Aktywnie działa nie tylko jako koncertujący pianista rozrywkowy - jest także autorem wielu aranżacji w zespołach takich jak "Sponta" (zespół hip-hopowy), "DrumSonic" ,w projekcie "Dancing śmierć"(Rock Berlin Cabaret Theater). Tworzy muzykę do prezentacji multimedialnych, gier komputerowych, stron internetowych. Na płycie "Hej Od Krakowa" jest autorem interesujących, wesołych aranżacji, a także odpowiada za całość brzmieniowo-realizatorską.

Tomasz Wertz - doradztwo perkusyjne, chórki na płycie "Hej Od Krakowa". Obecnie perkusista sesyjny. Jako doświadczony muzyk występował m. in. z Leszkiem Możdżerem, Damage Control, Adą Fijał, Trio Mariusza Bogdanowicza, Grzegorzem Turnauem. Pierwszą przygodę wokalną przeżył w wieku 10 lat, kiedy zaśpiewał piosenki Marka Grechuty na płycie "Piosenki dla dzieci", m. in. słynną "Jadę pociągiem prawdziwym".

Magda Łukasik - skrzypaczka. Jest studentką Akademii Muzycznej w Krakowie. Występowała jako muzyk sesyjny z Piotrem Rubikiem.

Maciej Recha - projekty graficzne.

Ewa Wolińska-Jamróz - projektantka, stylistka, make-up. Zaprojektowana i wykonana przez nią aksamitna kamizelka w połączeniu z krótką krakowską spódniczką tworzą wyrazisty strój współczesnej krakowianki.

Więcej na stronie hejodkrakowa.pl

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje