Reklama

Reklama

Te ubrania eksponują krągłości. To nowy wymiar samoakceptacji

Karoline Vitto niedawno skończyła studia. Jest młodą projektantką, o której rozpisują się światowe media. Dlaczego? Absolwentka Central Saint Martins i Royal College of Art tworząc, skupia się na pięknie kobiecego ciała. Podkreśla krągłości i eksponuje fałdki, a kolekcja "The Body As Material" jest tego najlepszym przykładem. „Chciałam zaproponować nowy sposób patrzenia na obszary, które sama wcześniej tak bardzo ukrywałam” – tłumaczy Karoline Vitto.

Idealna modelka? Zgodnie z powszechnym wyobrażeniem powinna być wysoka, odznaczać się niebywałą  urodą i nosić rozmiar XS. Takie dziewczyny nadal prezentują kolekcje luksusowych marek, pojawiają się na wybiegach i bilbordach. Jednak branża fashion zaczyna otwierać się na różnorodność. Projektanci coraz chętniej współpracują z modelkami medium size i plus size. Spektakularne kariery Candice Huffine, Ashley Graham czy chociażby Tara Lynn pokazują, że świat się zmienia, a kanony piękna zaczynają być bardziej elastyczne.

Zobacz również: Hejterzy atakują ją za brak krągłości. Ona pokazuje się nadal, by dodać kobietom pewności siebie

Reklama

Karoline Vitto: młoda Brazylijka pokazuje, że krągłości są piękne

Z przekonaniem, że kobieta powinna dążyć do szczupłej sylwetki, walczy Absolwentka Central Saint Martins i Royal College of Art w Londynie. Debiutancka kolekcja, pochodzącej z Brazylii Karoline Vitto pod tytułem "The Body as Material " została doceniona na całym świecie.  O przemyślanych i fascynujących kreacjach młodej projektantki pisały najważniejsze branżowe magazyny: Vogue, Dazed, iD, Harper's Bazaar.

Czym Karoline Vitto zachwyciła redaktorów mody? Przede wszystkim odwagą i kreatywnością. Absolwentka Central Saint Martins kocha ubierać krągłe kobiety. W swoich projektach eksponuje krągłości i sprawia, że fałdki są bardziej widoczne. "Chciałam zaproponować nowy sposób patrzenia na obszary, które sama wcześniej tak bardzo ukrywałam" - tłumaczy.

Karoline Vitto wychowała się w Brazylii, gdzie społeczna presja, by wyglądać idealnie, jest szczególnie odczuwalna. Brazylijki nieustannie dążą do tego,  by ich ciała były perfekcyjne. Nierzadko decydują się na operacje plastyczne i stosują niezdrowe diety. 

Zobacz również: Co kraj, to inny... ideał piękna

Vitto pokochała swoje ciało, dopiero gdy przyjechała na studia w Wielkiej Brytanii. Wówczas postanowiła walczyć o to,  by kobiety noszące większe rozmiary również czuły się piękne i pewne. W ramach pracy dyplomowej zaproponowała kolekcję ubrań, eksponujących dotychczas zakrywane części kobiecego ciała. Kreacje Karoline Vitto podkreślają fałdki i krągłości. 

Zobacz również: Z dumą prezentuje niedoskonałości. Hejterzy nie dają jej żyć!

Chcesz odmienić swoje życie? Poznaj bratnią duszę na anonimowym czacie

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy