Reklama

Reklama

Z kamerą na planie "Fuks 2": Polscy aktorzy o sile kobiet

Kultowa komedia kryminalna końca lat 90., "Fuks", właśnie doczekała się swojej kontynuacji. Po ponad dwudziestu latach znów będziemy mogli być świadkami intryg kreowanych przez najwybitniejszych, polskich aktorów. W sequelu filmu rola kobiet będzie miała kluczowe znaczenie i właśnie o tym rozmawiamy z Maciejem Stuhrem, Januszem Gajosem, Cezarym Pazurą i Maciejem Musiałem.

"Pozycja kobiet na świecie generalnie się zmieniła. Panie poszły w górę" - powiedział nam Janusz Gajos podczas zdjęć do filmu "Fuks 2". Pod koniec lat 90. ogromną furorę zrobiła pierwsza część tej kultowej komedii gangsterskiej. Wówczas rosnąca popularność fast foodów, powiew zachodu, wybitna obsada oraz pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji były znakami firmowymi filmu. Dzisiaj film jest również fantastyczną pocztówką Warszawy końca lat 90.

Kobiety będą pociągały za sznurki?

Film "Fuks 2" zdecydowanie idzie z duchem czasu, także pod względem scenariusza. Tym razem Aleks grany przez Macieja Stuhra usunie się nieco w cień przekazując pałeczkę swojemu synowi, w którego wcieli się Maciej Musiał. Jednak w przeciwieństwie do pierwszej części, za kreowanie intryg odpowiedzialne będą kobiety. Widzowie na ekranie będą mogli podziwiać Sonię Bohosiewicz, która wcieli się w rolę byłej policjantki oraz Kasię Sawczuk, córkę gangstera granego przez Cezarego Pazurę oraz Paulinę Gałązkę, jego żonę. Silne kobiety, które - jak przyznają aktorzy na planie - będą pociągać za sznurki.

Reklama

W życiu tak, jak w filmie

Aktorzy przyznają, że rola kobiet od lat 90. w Polsce zdecydowanie uległa zmianie. Podkreślają, że w sequelu filmu będzie to uwypuklone. 

- Kobiety mają potężną siłę - mówi Maciej Musiał. - Są takie, które rozdają karty i tak samo są faceci, którzy je rozdają i ci, którzy tego nie robią. Balans jest zachowany, ale w naszym filmie to na pewno one są motorem wielu sytuacji.

- Zmieniło się miejsce kobiet w naszym życiu od lat 90. ubiegłego stulecia. Kobiety grają w tej chwili główną rolę i nie sposób tego nie widzieć, że są coraz ważniejsze i pociągają za sznurki - przyznaje Cezary Pazura zdradzając również, jak fakt, że jego żona jest również jego menadżerką, wpływa na ich relacje. - Mężczyzna z mądrą kobietą przy boku jest lepszy, mądrzejszy i pełniejszy - dodał aktor.

- powiedział z kolei Maciej Stuhr.

O to, czy kobiety tak samo w życiu, jak i w filmie "Fuks 2" pociągają za sznurki i są motorem napędowym wielu sytuacji oraz czy pozycja kobiet na przestrzeni lat uległa zmianie, pytamy Macieja Musiała, Cezarego Pazurę, Macieja Stuhra oraz Janusza Gajosa.

Zobacz wideo z planu filmowego "Fuks 2":

Czytaj więcej:

Opieka nad seniorem. Gdy obrzydzenie miesza się ze współczuciem i poczuciem winy

W sieci zawrzało: Poszło o alpaki w "Top Model". Michał Piróg komentuje

Topniejące lodowce zagrażają Wielkiej Brytanii. Ekspert ostrzega!

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Stuhr | Cezary Pazura | Maciej Musiał | Fuks 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy