Algi w kosmetyce

Chcesz zapobiegać starzeniu się skóry? Sięgnij po skarby z podwodnego świata i poznaj działanie glonów morskich oraz słodkowodnych.

Algi zielone są bardzo dobrze tolerowane przez skórę. Dlatego często na ich bazie przygotowuje się maseczki do twarzy
Algi zielone są bardzo dobrze tolerowane przez skórę. Dlatego często na ich bazie przygotowuje się maseczki do twarzy123RF/PICSEL

Jeśli się zastanawiasz, skąd ta popularność alg (inaczej glonów, wodorostów), musisz wiedzieć, że są one bogactwem składników odżywczych takich jak: białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy (A, z grupy B oraz C, E) i mikroelementy (wapń, jod, kobalt, cynk, miedź, mangan, magnez, brom, żelazo).

Wszystkie glony zawierają też chlorofil bądź inny barwnik nadający im charakterystyczną barwę (zieloną, czerwoną lub brązową) - dlatego często się je grupuje właśnie w zależności od ich zabarwienia.

Jak pomagają na urodę? W kosmetyce najczęściej wykorzystuje się algi morskie. Dzięki swoim składnikom mają one różnorodne zastosowanie.

Na trądzik i łojotok, bo zawierają dużo siarki oraz węglowodanów, które mają właściwości odkażające i regulują pracę gruczołów łojowych skóry.

Na naczynka - bo w swoim składzie mają substancje wzmacniające i uszczelniające naczynia włosowate znajdujące się w skórze. Zmniejszają też skłonność naczynek do ich pękania.

Na cellulit - zielone i brunatne algi morskie zawierają kwas alginowy ułatwiający m.in. usuwanie toksyn oraz poprawiający ukrwienie.

Na jędrność i elastyczność - algi słodkowodne wspomagają wytwarzanie elastyny i kolagenu w skórze, zwiększając jej elastyczność.

Na zmarszczki - przyczyniają się do opóźniania procesów starzenia się skóry oraz wygładzają drobne bruzdy na twarzy.

15/2016 Tele Tydzień

Wenecja nie tylko dla zakochanychStyl.pl
Tele Tydzień
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas