Reklama

Biała koszula. Doskonała baza świeżych wiosennych stylizacji

Biała bluzka koszulowa to niemal obowiązkowy element każdej garderoby. Styliści je uwielbiają, za uniwersalność i wielość zastosowań. Ale potencjał białej koszuli pozostaje w znacznej mierze nieodkryty. Wiosna sprzyja modowym eksperymentom, które pozwolą zerwać z ustalonymi schematami i odkryć dobrze znane elementy stroju na nowo.

Biała koszula: Elegancka i grzeczna

Czysta, wyprasowana, ze starannie pozapinanymi guzikami. Białą koszula wielu osobom kojarzy się głównie jako element stroju biznesowego lub oficjalnego stroju na uroczyste okazje. Całe pokolenia kojarzyły ją głównie ze szkolnymi akademiami i przystępowaniem do egzaminów. Wiele się od tego czasu zmieniło, ale jedna właściwość białej koszuli pozostaje nienaruszona. To strój, który pomaga zrobić dobre wrażenie, dlatego z kanonu mody oficjalnej i biznesowej nie wypadnie nigdy.

Biała koszula: Zwariowana i buntownicza

Ale białą koszula ma też inne oblicze i pozwala się stylizować w nieco szalonym duchu. Wypuszczona na wierzch z rozchełstanym kołnierzykiem tchnie nutą nonszalancji. Jednak to dopiero początek. A co jeśli zestawić klasyczną białą koszulę ze spodniami dresowymi, spodniami cargo czy luźnymi bluzami, które kojarzą się raczej z młodzieżową modą uliczną niż oficjalną elegancją sal konferencyjnych?  Okaże się, że biała bluzka koszulowa poradzi sobie w takich zestawieniach znakomicie, wprowadzając do nich świeżość i jakość.

Reklama

Biała koszula i dżins

To połączenie święci tryumfy od wielu sezonów i trzeba mu przyznać jedno - jest niezwykle praktyczne. Właściwie każdy może je stworzyć niemal bez wysiłku - nie wymaga długich poszukiwań w sklepach, czy zastanawiania się czy na pewno wszystko razem "zagra". To pewniak, który złożymy z tego, co jest w szafie bez ryzyka popełnienia modowej gafy.

Biała koszula lekko prowokuje...

Ten symbol niewinności i nienagannego zachowania miałby prowokować? Tak, i to całkiem skutecznie! Wystarczy rozpiąć kilka guzików, niekoniecznie tych od góry, ukazujących dekolt, ale może właśnie tych od dołu, co pozwoli odsłonić talię i brzuch. Do tego skórzane spodnie lub spódnica i gotowe! Lubiany sposób to także zakładanie gorsetu na białą koszulę. W takim połączeniu, które sprawdza się już od wielu sezonów można sobie pozwolić na naprawdę fantazyjne modele gorsetów, a koszula nie tylko sprawi, że nie przekroczymy granic dobrego smaku, ale jeszcze bardziej będziemy przyciągać wzrok.

Old money, Golf club i dolarsy

Wszystkie te style, które w nienachalny sposób mają zasugerować, że jesteśmy należącymi do wyższych  sfer posiadaczami fortun, święcą ostatnio rekordy popularności. Czy ktoś da się nabrać na rzekome bogactwo? Niekoniecznie. Czy warto postawić na styl, który opiera się na wysmakowanym minimalizmie i doskonałej jakości. Na pewno tak. Biała bluzka koszulowa będzie tu niewątpliwie sprzymierzeńcem, jest jednak jeden warunek. Powinien to być produkt wysokiej jakości, choć niekoniecznie z najwyższej półki.

 

 

INTERIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy