Reklama

#bluenails czyli niebieskie paznokcie – najmodniejszy trend na wiosnę 2022

Wiosna sprzyja zmianom! To wraz z jej nadejściem często decydujemy się na zmianę fryzury, odświeżenie garderoby, czy eksperymenty z manicurem. Jeśli zastanawiasz się nad tym ostatnim, rozważ pomalowanie paznokci na niebieski kolor. Paznokcie w błękitach i grantach to najgorętszy trend tej wiosny.

W tym sezonie niebieski przeżywa triumfalny powrót. Obok neonowego pomarańczu i jasnego brązu to właśnie on króluje tej wiosny w sklepach i na wybiegach. Z niebieskich tkanin szyje się eleganckie płaszcze, niebieski kolor zyskują rozszerzane ku dołowi spodnie, niebieskie są wciąż modne jeansowe kurtki.

Niebieski pojawia się też na paznokciach. #bluenails śmiało można ogłosić najmocniejszym trendem w manicure tej wiosny.

Zobacz również: Paznokcie hybrydowe krok po kroku. Jak zrobić hybrydę w domu?

Reklama

Niebieskie paznokcie - najgorętszy trend manicure na wiosnę 2022

Choć niebieski zawojował tej wiosny salony kosmetyczne, nie wszystkie jego odcienie są tak samo modne. Największą popularnością cieszy się kobalt, czyli mocny, ciemny, nasycony odcień. Manicurzystki polecają również nieco delikatniejszą barwę, czyli niebieski z domieszką szarości. Trzecim popularnym w tym sezonie odcieniem jest bardzo jasny błękit, zestawiany z innymi, pastelowymi kolorami.

Zobacz również: Zmiany na paznokciach. Co oznaczają?

Niebieskie paznokcie - pomysł na manicure na wiosnę 2022

Jeśli odcień został już wybrany, trzeba podjąć decyzję co do sposobu, w jaki zostaną pomalowane paznokcie. Niebieski okazuje się wdzięcznym kolorem, który dobrze prezentuje się przy niemal każdym rodzaju manicure - od jednolitych, gładkich paznokci, poprzez wariacje na temat french manicure, manicure w matowej wersji po pastelowe cieniowania.  Niebieski kolor paznokci pasuje prawie każdemu i świetnie prezentuje się w rozmaitych wydaniach. Pozostaje wybrać to, które najlepiej koresponduje z naszym stylem.

Niebieski manicure - do jakich paznokci pasuje?

Niebieski manicure dobrze będzie wyglądał zarówno na krótkich, jak i na długich paznokciach. W przypadku krótkiej płytki, najlepiej zdecydować się na jednolity kolor. W przypadku długich paznokci można zdecydować się na większą ekstrawagancję. Na opiłowanej w kształt migdała płytce, świetnie będzie prezentowała się niebieska wersja frenchu. Jeśli zaś, wolisz długą, prostokątną płytkę w stylu lat 2000. poproś manicurzystkę o matowy lub metaliczny lakier. 

***

Zobacz również:

Jak zapuścić paznokcie, by były piękne i zdrowe?

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: paznokcie | modne paznokcie 2022 | manicure
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy