Reklama

Reklama

Brwi na mydło: Jak to zrobić?

Brwi na mydło to sposób na naturalne podkreślenie brwi i ujarzmienie włosków. Coraz częściej wypełnienie brwi kredką lub cieniem nie jest wystarczające. Jak więc używać mydła do brwi?

Jak malować brwi?

Idealnie podkreślone brwi to uzupełnienie makijażu. Uwydatnienie ich kształtu oraz wzmocnienie koloru sprawiają, że zarówno makijaż na co dzień, jak i na wieczorne wyjście nabiera charakteru.

Niektórzy do makijażu brwi podchodzą sceptycznie. Nic dziwnego, ponieważ nadanie za ciemnego koloru lub wyrysowanie złego kształtu może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Jak więc namalować brwi idealne?

Ważna jest regulacja brwi. Niechciane włoski można wyrwać m.in. pęsetą lub woskiem. Do makijażu brwi można zastosować kredkę, pomadę lub cień. W tym przypadku wybór powinien być indywidualną kwestią. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego koloru kosmetyku. Powinien być zdecydowanie chłodny i zbliżony do naturalnego koloru włosków.

Reklama

Malowanie brwi rozpoczynamy od wyczesania ich szczoteczką. Należy podkreślić dolną linię brwi, a później górną. W ten sposób wyznaczamy pożądany kształt brwi, który następnie trzeba wypełnić. Najlepiej zacząć od końcówki brwi, która powinna być delikatnie ciemniejsza niż początek. By mieć pewność, że brew jest dokładnie pomalowana, można znów zaczesać włoski do góry i zobaczyć, czy nie ma prześwitów.

Jak stylizować brwi na mydło?

Do niedawna stylizacja brwi na mydło opierała się na zwykłym mydle. Wystarczyło zwilżoną szczoteczką potrzeć kostkę mydła i tak zebrany produkt rozprowadzić na brwiach poprzez rozczesanie włosków. 

Obecnie można nabyć specjalny produkt, zwany również mydłem, który jest przeznaczony do stylizacji brwi. Proces układania brwi wygląda podobnie. Za pomocą szczoteczki do brwi w kształcie spiralki nabieramy odpowiednią ilość mydła. Ważne, by nie nabrać produktu za dużo. Następnie należy jedynie rozczesać włoski tak, by uzyskać upragniony kształt. 

Za pomocą spiralki wyczesujemy brwi ku górze, a później na krawędziach układamy tak, jak chcemy. W ten sposób brwi będą wydawały się pełniejsze i szersze. 

Brwi gęste i ciemne powinny wyglądać bardzo dobrze po zastosowaniu tylko mydła, które podkreśli ich naturalny kształt. Natomiast brwi charakteryzujące się ubytkami można dodatkowo stylizować, stosując kredkę lub pomadę do brwi. Sprawdzą się również cienie, które dokładnie wypełnią wcześniej wyrysowany kształt. 

Jeśli decydujemy się zarówno na podkreślenie brwi mydłem oraz kolorowymi kosmetykami, można to zrobić na dwa sposoby. 

Można najpierw wyczesać brwi na mydło, a dopiero później uzupełnić kolor lub zrobić odwrotnie i najpierw wyrysować odpowiedni kształt, podkreślić kolor i dopiero później ułożyć brwi na mydło. 

Czytaj więcej:

Falownica do włosów: Jak uzyskać efekt fal na włosach?

Pielęgnacja twarzy: Czy robisz to poprawnie?

Depilacja laserowa: Skuteczna metoda usuwania owłosienia?

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: idealne brwi | brwi na mydło | makijaż brwi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy