Reklama

Reklama

Czego pragną twoje włosy

Cienkie, zniszczone, suche... Każdy typ włosów ma inne potrzeby. Jeśli więc marzysz o pięknej fryzurze (a która z nas nie marzy?), zadbaj o odpowiedni wybór szamponów, odżywek i masek. Ekspert podpowiada, jak go dokonać.

Włosy są wizytówką każdej kobiety. Kiedy wyglądają dobrze, czujemy się lepiej i jesteśmy bardziej pewne siebie. Z drugiej strony, ich słabszy wygląd jest często sygnałem ostrzegawczym wysyłanym przez nasz organizm, który daje do zrozumienia, że powinnyśmy bardziej o siebie zadbać. Z pewnością wiesz, że stylizacja i zabiegi chemiczne mogą być obciążające dla włosów. Wiesz też, jak ważne jest stosowanie odżywek i masek. Jeśli mimo to, twoje włosy nie są w szczytowej formie, sprawdź, czy stosujesz właściwe kosmetyki.

Czy wyobrażasz sobie, że kupujesz krem do twarzy bez sprawdzenia jego składu? Z pewnością nie. Tymczasem wybierając szampon, odżywkę i maskę wciąż kierujesz się ich zapachem? Pora zmienić nastawienie do codziennej pielęgnacji włosów. Zanim jednak nauczysz się wybierać kosmetyki dla siebie, poznaj "technikę". Myjąc włosy, stosuj ciepłą, a nie gorącą wodę. Na koniec płucz je zimną, by domknąć łuski (włosy będą lśniące i mniej podatne na urazy).

Reklama

Nie trzyj włosów ręcznikiem, tylko delikatnie je wyciskaj. Mycie i odżywianie włosów traktuj jak oczyszczanie i odżywianie twarzy. To nie tylko codzienny zabieg higieniczny, ale też rytuał, który pozwoli włosom zyskać piękny i zdrowy wygląd. Oczywiście pod warunkiem, że dostarczysz im potrzebnych składników odżywczych. Po pierwsze sprawdź, jaki masz typ włosów (pomogą w tym opisy eksperta). Już wiesz? Czas wybrać kosmetyki. Pamiętaj: najlepsze rezultaty przynosi stosowanie całej gamy, a nie wybór kilku kosmetyków z innych linii.

Włosy cienkie

Włókna włosów cienkich są słabsze niż włosów grubych. Brak budulca sprawia, że fryzura nie ma objętości. Możesz jednak ją uzyskać dzięki linii pielęgnacyjnej ze składnikami, które pogrubiają włosy. Jednym z nich jest Filoxane, który wnika we włókna i rozprzestrzeniając się w ich wnętrzu, daje efekt większej objętości. Już po pierwszym myciu wyczujesz, że masz grubsze włosy. Drugie mycie i odżywka zwielokrotnią efekt. Raz w tygodniu stosuj maskę, która dodatkowo zadba o ich kondycję.

Włosy zniszczone

Gdy włókna tracą białka, włosy stają się matowe, łamliwe, szorstkie i słabe. Są też bardziej narażone na dalsze uszkodzenia i wypadanie. Sposób na regenerację? Kosmetyki z prokeratyną, która jest naturalnym budulcem włosa. Wnikając do jego wnętrza, odbudowuje go na całej długości. Pomogą także ceramidy. Uzupełniają ubytki i tym samym wygładzają łuski włosa. Koniecznie stosuj i szampon, i odżywkę, dzięki której włosy nie będą się puszyć ani elektryzować i łatwiej je rozczeszesz.

Dwa razy w tygodniu zastosuj też maskę. Nakładaj ją od środka długości włosów po końce. Potem załóż czepek kąpielowy, przez chwilę kieruj na głowę ciepły strumień powietrza z suszarki. Po spłukaniu włosów pozwól im wyschnąć naturalnie lub zabezpiecz je przed suszeniem serum regenerującym.

Włosy suche

Kiedy włosy nie są dobrze nawilżone, tracą swój zdrowy blask i mogą mieć tendencję do wypadania. Ratunkiem są olejki (np. lniany, rumiankowy, słonecznikowy, z kwiatu lotosu, gardenii tahitańskiej i różany). Dzięki zawierającym je kosmetykom włosy odzyskują blask. Kilka razy w tygodniu nanoś na włosy bazujący na olejkach eliksir. Unikaj słońca. Zainwestuj w kapelusz lub chustę. Zasłaniaj nimi głowę nie tylko, gdy idziesz na plażę, ale również na co dzień w mieście. Używaj szczotki z włosia - nie szarpie włosów i wygładza ich powierzchnię, zapewniając im blask.Show

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy